Ferie w Teatrze Baj

FERIE Z BAJEM

Zapraszamy serdecznie do spędzenia czasu w ciepłym, kolorowym i pełnym fantazji miejscu zadedykowanym dzieciom i zaprojektowanym specjalnie dla nich. To będą nasze pierwsze ferie w odnowionym teatralnym domu – bajowym Pałacu dla dzieci.

W tym roku ferie rozpoczniemy od spotkania z „Plastusiowym Pamiętnikiem” – ikoną polskiej kultury dziecięcej, w reż. Lecha Chojnackiego zagramy od 29 stycznia do 4 lutego.

Chwilę później przeniesiemy się do domu Małej Be i będziemy obserwować uciekające z kosza na pranie części garderoby. Spektakl „Niesamowite przygody Skarpetek” w reż. Roberta Jarosza będziemy prezentować od 5 do 11 lutego.

Natomiast na zakończenie przygotowaliśmy coś dla odważnych, którzy nie boją się stanąć oko w oko z Królem Myszy. Uwielbiany przez naszych widzów „Dziadek do orzechów” w reż. Ewy Piotrowskiej pojawi się w naszym repertuarze 12 lutego i zostanie z nami jeszcze chwilę po feriach.

Z kolei dla naszych najnajmłodszych widzów (od 0 do 3 roku życia) zapraszamy aż na trzy tytuły z cyklu Bajowe Najnaje: „Śpij” w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak (29-30 stycznia), „Książeczkę” w reż. Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza (5-6 lutego) oraz na przedstawienie „Nie ma… nie ma… jest” w reż. Andrzeja Bociana (12-13 lutego)

DODATKOWE ATRAKCJE

Z okazji ferii zimowych, jak co roku, przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje dla naszych ukochanych widzów. Po spektaklach 1 i 2 lutego zapraszamy na warsztaty „Od karnawału do komedii dell’arte” poprowadzi je Elżbieta Bieda, aktorka Teatru Baj. Warsztaty rozpoczniemy od przyjrzenia się masce i jej różnorodnym formom, przejdziemy do charakterystyki i zabawy postacią tak, aby dotrzeć do clue komedii dell’arte. Czy w finale zamienimy się w aktorów grających na scenie? Przekonamy się już w pierwszych dniach ferii.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy (mailowo bądź telefonicznie: 789 142 249, e-mail  bow@teatrbaj.pl), ponieważ mamy ograniczoną liczbę miejsc (20 osób). Warsztaty są propozycją tylko dla widzów spektaklu w danym dniu, którzy wcześniej zgłoszą chęć uczestnictwa i zakupią bilet na warsztaty w cenie 2 zł.

Natomiast po spektaklach granych od 7 do 11 lutego odbędzie się krótkie spotkanie z naszymi kolegami Ludzieńkami – Darią i Darkiem – których możecie już znać z naszego programu online dla dzieci „Rozmowy BAJdzo ważne”. (link do playlisty)