Śpij

Kategoria wiekowa: Od 0 do 3 lat
Data premiery: 23 marca 2012
Czas trwania 30 min + 15 min zabawy

Opis spektaklu

Połóżcie się wygodnie, a zobaczycie jak dużo może się wtedy wydarzyć. Zapraszamy Was do przytulnego i mięciutkiego świata wielkiej kołdry, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Poczujcie się swobodnie i bezpiecznie. Przekonacie się, jak wiele dzieje się na granicy jawy i snu. „Śpij” to przedstawienie o tym, jak pozornie zwyczajna czynność kładzenia się spać, może okazać się inspirująca i zaskakująca. To spektakl, który codzienności przygląda się w niecodzienny sposób i z właściwą niemowlętom dociekliwością i ciekawością, odkrywa świat.

„Śpij” powstało z myślą o najnajmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od kilku miesięcy do trzeciego roku życia. Specjalnie dla nich stworzyliśmy bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której będą mogły poczuć się zupełnie swobodnie, być nie tylko widzami, ale gośćmi. Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. „Śpij” jest przedstawieniem otwartym na interakcję i spontaniczność widzów,
w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka grana na żywo na akustycznych instrumentach, delikatne światło i przytulna „poduchowa” atmosfera, pozwolą widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie. Przedstawienie ma strukturę otwartą i tak naprawdę może nigdy się nie kończyć; zwłaszcza, gdy rodzice będą chcieli proponowane podczas spektaklu zabawy kontynuować z dziećmi w domu.

Spektakl w ramach nurtu repertuarowego Bajowe Najnaje, adresowanego do najnajmłodszej widowni.

Kilka słów do najnajowych opiekunów – czyli co należy wiedzieć, przychodząc na spektakl:
– spektakl odbywa się w kameralnej, przytulnej przestrzeni – w namiocie rozstawionym na Małej Scenie,
– specyfika przedstawienia nie pozwala na wejście do namiotu po jego rozpoczęciu, prosimy o punktualne przybycie (spóźnieni widzowie nie będą mogli wejść na spektakl ani otrzymać zwrotu pieniędzy za bilety),
– przed wejściem do namiotu, w którym odbywa się spektakl, należy zdjąć buty (można przynieść ze sobą kapcie),
– prosimy, aby w trakcie przedstawienia nie spożywać pokarmów i napojów,
– prosimy o nierobienie zdjęć podczas spektaklu.

Nagrody i Wyróżnienia

Nagroda Rodziców w kategorii „Muzyka” na najbardziej rozwojową warszawską inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat (Słoneczniki, CzasDzieci.pl, 2012)

Twórcy

 • reżyseria i scenografia:

  Alicja Morawska-Rubczak

 • muzyka:

  Wojciech Morawski

 • konsultacje – psychopedagodzy kreatywności:

  Dominika Orłowska, Karolina Taranko

Obsada

 • Elżbieta Bieda/Marta Gryko-Sokołowska i Andrzej Bocian

 • wykonanie muzyki na żywo:

  Wojciech Morawski / Robert Kowalczyk

Wybierz seans

Zapisz się do naszego newslettera