Galeria Lalek

Galeria Lalek to kameralna przestrzeń wystawiennicza, w której królują bohaterowie naszych spektakli. Bohaterami są marionetki, jawajki, kukiełki, tintamareski, kukły i pacynki – te duże i te małe, starsze, młodsze, kolorowe i drewniane. Wszystkie wyjątkowe, każda niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Od maja 2022 w Galerii można oglądać wystawę „Lalki z krainy czarów”, której głównymi bohaterami są smoki, wróżki, czarodzieje i diabły. Wystawa gromadzi ponad sto eksponatów (zarówno lalki, jak i maski oraz kostiumy) autorstwa wybitnych scenografów teatru: Joanny Braun, Zofii Czechlewskiej-Ossowskiej, Mariety Golomehovej, Urszuli Kubicz-Fik, Rimasa Driežisa, Andrzeja Dworakowskiego, Tarłana Gorczijewa, Adama Kiliana, Jerzego Koleckiego, Aleksandra Łabińca, Mikołaja Maleszy, Jerzego Michalaka, Zygmunta Smandzika, Mariana Stańczaka, Wacława Ujejskiego oraz Jacka Zagajewskiego.

Wszystkie eksponaty pochodzą ze sztuk, których premiera odbyła się w ostatnich 70 latach działalności Teatru Baj. Prezentowane prace wykonane są w różnych stylach plastycznych i technikach lalkowych. Wszystkie eksponaty pochodzą z archiwalnych spektakli Baja.

Zwiedzanie z kustoszem Galerii Lalek, Łukaszem Kuczyńskim, odbywa się po wybranych spektaklach w grupach nie większych niż klasa szkolna.
Widzów indywidualnych zapraszamy w wybrane soboty albo niedziele.

Do Galerii Lalek zapraszamy widzów od 5 lat.
Koszt biletu to 10 zł.kustosz galerii lalek wskazuje dłonią na omawiane eksponaty, obok grupa widzów ze wzrokiem na omawianych maskach

Rezerwacje dla grup:
Dział Organizacji Widowni
bow@teatrbaj.pl,
tel. 22 487 17 19, 789 142 249

Zapisz się do naszego newslettera