Galeria Lalek

Galeria Lalek to kameralna przestrzeń wystawiennicza, w której królują bohaterowie naszych spektakli. Bohaterami są marionetki, jawajki, kukiełki, tintamareski, kukły i pacynki – te duże i te małe, starsze, młodsze, kolorowe i drewniane. Wszystkie wyjątkowe, każda niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Od lutego 2023 w Galerii można oglądać wystawę „Bohaterowie leśnych kniei”, w której tematem przewodnim są: ludowość, wieś, folk, natura, zwierzęta, gusła, czary. Pojawi się też magiczny Kwiat paproci i Złoty kłos. Wystawa gromadzi eksponaty autorstwa wybitnych scenografów teatru, wśród których są: Giedrė Brazytė, Mioara Buescu, Ali Bunsch, Donata Dołgowicz, Janusz Gajewski, Urszula Kubicz-Fik, Julia Skuratowa, Jan Marcin Szancer, Wacław Ujejski, Ilze Vitolina i Jerzy Zitzman.

Wszystkie eksponaty pochodzą ze sztuk, których premiera odbyła się w ostatnich 70 latach działalności Teatru Baj. Prezentowane prace wykonane są w różnych stylach plastycznych i technikach lalkowych. Wszystkie eksponaty pochodzą z archiwalnych spektakli Baja.

Zwiedzanie z kustoszem Galerii Lalek, Łukaszem Kuczyńskim, odbywa się po wybranych spektaklach w grupach nie większych niż klasa szkolna.
Widzów indywidualnych zapraszamy w wybrane soboty albo niedziele.

Do Galerii Lalek zapraszamy widzów od 5 lat.
Koszt biletu to 10 zł.kustosz galerii lalek wskazuje dłonią na omawiane eksponaty, obok grupa widzów ze wzrokiem na omawianych maskach

Rezerwacje dla grup:
Dział Organizacji Widowni
bow@teatrbaj.pl,
tel. 22 487 17 19, 789 142 249

Zapisz się do naszego newslettera