Zdjęcie pochodzi z Galerii lalek zwanej również muzeum lalek. A na nim Lalka teatralna, postać męska w czarnym garniturze i meloniku z czerwonym wyrazistym fularem. Męzczyzna jest w starszym wieku, ma długie włosy i zmartwioną twarz. Obok wisi brązowe krzesło a za nim wyłania się postać czarnej sowy

Zwiedzanie Galerii Lalek

Zwiedzanie Galerii Lalek

Kategoria wiekowa: Od lat
Data premiery: 20 lutego 2021
Czas trwania 30 minut

Opis spektaklu

Wystawa pt. „Lalki z krainy czarów”, której głównymi bohaterami są smoki, wróżki, czarodzieje i diabły została otwarta dla widzów w maju 2022.
Wystawa gromadzi ponad sto eksponatów (zarówno lalki, jak i maski oraz kostiumy) autorstwa wybitnych scenografów teatru: Joanny Braun, Zofii Czechlewskiej-Ossowskiej, Mariety Golomehovej, Urszuli Kubicz-Fik, Rimasa Driežisa, Andrzeja Dworakowskiego, Tarłana Gorczijewa, Adama Kiliana, Jerzego Koleckiego, Aleksandra Łabińca, Mikołaja Maleszy, Jerzego Michalaka, Zygmunta Smandzika, Mariana Stańczaka, Wacława Ujejskiego oraz Jacka Zagajewskiego.

Wszystkie eksponaty pochodzą ze sztuk, których premiera odbyła się w ostatnich 70 latach działalności Teatru Baj. Prezentowane prace wykonane są w różnych stylach plastycznych i technikach lalkowych. Wszystkie eksponaty pochodzą z archiwalnych spektakli Baja.

Zwiedzanie z kustoszem Galerii Lalek, Łukaszem Kuczyńskim, odbywa się po wybranych spektaklach w grupach nie większych niż klasa szkolna.

Widzów indywidualnych zapraszamy w wybrane soboty. Koszt biletu to 10 zł.

Do Galerii Lalek zapraszamy widzów od 5 lat.

Twórcy

  • kustosz Galerii

    Łukasz Kuczyński

Obsada

  • Lalki i rekwizyty z archiwalnych spektakli Teatru Baj

Wybierz termin

Zapisz się do naszego newslettera