Zdjęcie ilustrujące odbywającą się w Galerii Lalek wystawę przedstawiającą ludowość, wieś, folk, naturę, przyrodę, zwierzęta, gusła, czary. Na zdjęciu lalka w stroju ludowym

Zwiedzanie Galerii Lalek

Zwiedzanie Galerii Lalek

Kategoria wiekowa: Od lat
Data premiery: 20 lutego 2021
Czas trwania 30 minut

Opis spektaklu

Od lutego 2023 w Galerii można oglądać wystawę „Bohaterowie leśnych kniei”, w której tematem przewodnim są: ludowość, wieś, folk, natura, zwierzęta, gusła, czary. Pojawi się też magiczny Kwiat paproci i Złoty kłos. Wystawa gromadzi eksponaty autorstwa wybitnych scenografów teatru, wśród których są: Giedrė Brazytė, Mioara Buescu, Ali Bunsch, Donata Dołgowicz, Janusz Gajewski, Urszula Kubicz-Fik, Julia Skuratowa, Jan Marcin Szancer, Wacław Ujejski, Ilze Vitolina i Jerzy Zitzman.

Wszystkie eksponaty pochodzą ze sztuk, których premiera odbyła się w ostatnich 70 latach działalności Teatru Baj. Prezentowane prace wykonane są w różnych stylach plastycznych i technikach lalkowych. Wszystkie eksponaty pochodzą z archiwalnych spektakli Baja.

Zwiedzanie z kustoszem Galerii Lalek, Łukaszem Kuczyńskim, odbywa się po wybranych spektaklach w grupach nie większych niż klasa szkolna.

Widzów indywidualnych zapraszamy w wybrane soboty. Koszt biletu to 10 zł.

Do Galerii Lalek zapraszamy widzów od 5 lat.

Twórcy

  • kustosz Galerii

    Łukasz Kuczyński

Obsada

  • Lalki i rekwizyty z archiwalnych spektakli Teatru Baj

Wybierz termin

Zapisz się do naszego newslettera