Zespół

Dyrekcja

Dyrektor Teatru Baj

Ewa Piotrowska

Reżyser. Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2003). W latach 2005-2008 Dyrektor Artystyczny Teatru Maska w Rzeszowie. Od 2009 r. Dyrektor Teatru Baj. Ma w swoim dorobku ponad czterdzieści zrealizowanych przedstawień w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród na licznych festiwalach teatralnych, a także prestiżowej Nagrody Henryka, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru lalek oraz odznaczeń: Zasłużony Kulturze – Medal Gloria Artis (2010), Order Uśmiechu (2015).

Zastępca Dyrektora ds. administracyjno-technicznych

Wojciech Kasiak

Inżynier mechaniki, absolwent Politechniki Warszawskiej. Od lutego 2009 r. Zastępca Dyrektora Teatru Baj do spraw administracyjno-technicznych

Aktorzy

Elżbieta Bieda

Absolwentka Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych w Będzinie. W latach 1984-85 aktorka w Teatrze Lalka w Warszawie. Od 1985 r. aktorka Teatru Baj.

Elżbieta Bielińska

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1984 r. aktorka Teatru Baj.

Marta Gryko-Sokołowska

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2001). Od 2001 aktorka Teatru Baj.

Aleksandra Muszyńska

Od 2022 r. aktorka Teatru Baj.

Adriana Paprocka

Od 2022 r. aktorka Teatru Baj.

Aneta Płuszka

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu (1994). Od 1995 r. aktorka Teatru Baj.

Małgorzata Suzuki

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (1995). W latach 1995-2000 pracowała w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi. Od 2000 r. aktorka Teatru Baj.

Andrzej Bocian

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2001). Od 2001 r. aktor Teatru Baj.

Marcin Marcinowicz

W zespole aktorskim Teatru Baj jest od 2004 r., początkowo jako adept, a po zdaniu egzaminu eksternistycznego jako aktor (2006). Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, na wydziale wiedzy o teatrze (2006).

Piotr Michalski

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (1994). Aktor Teatru Baj od 1994 r.

Dawid Mkrtchyan

Aktor Teatru Baj od 2022 r.

Robert Płuszka

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (1992). Aktor Teatru Baj od 1996 r.

Aktorzy współpracujący

Malwina Czekaj

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu (2016). Laureatka Nagrody im. Leona Schillera. W latach 2015-2021 etatowa aktorka Teatru Baj, od września 2021 r. aktorka współpracująca.

Hanna Kinder-Kiss

W latach 1977-1979 była adeptką w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie. W Teatrze Baj pracuje od 1979 r., początkowo jako adeptka, a po zdaniu egzaminu eksternistycznego (1980) jako aktorka. Od 2020 r. aktorka współpracująca.

Małgorzata Nowacka

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Współpracuje z Teatrem Baj od 2020 r.

Jan Plewako

Aktor, wieloletni profesor Akademii Teatralnej w Warszawie (Wydział Lalkarski w Białymstoku), wychowawca wielu pokoleń aktorów lalkarzy. Ze sceną związany od 55 lat. Pierwsze kroki stawiał w Teatrze Lalek w Wałbrzychu (1955). Następnie pracował w teatrach lalkowych we Wrocławiu, Białymstoku i w Teatrze Guliwer w Warszawie. W latach 1985-2010 etatowy aktor Teatru Baj, obecnie aktor współpracujący.

Karol Czarnowicz

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku (2020 r.). Współpracuje z Teatrem Baj od 2020 r.

Michał Karczewski

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od sezonu 2016/2017 aktor współpracujący z Teatrem Baj.

Paweł Majchrowski

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu (2016). Z Teatrem Baj współpracuje od 2017 r.

Marek Zimakiewicz

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu (2012). W latach 2010-2021 etatowy aktor Teatru Baj. Od września 2021 r. aktor współpracujący.

Inspicjent

Karolina Zbrożek

Zespół techniczny

Robert Kowalczyk – kierownik techniczny

Sebastian Kukiełka – elekroakustyk

Grzegorz Mańko – elektroakustyk
Paweł Wilewski – elektroakustyk

Tymoteusz Bala – oświetleniowiec

Jan Zieliński – brygadier sceny
Dominik Jagliński – specjalista ds. obsługi sceny

Dorota Jędrak – specjalista rzemiosł teatralnych
Bożena Michalak – specjalista rzemiosł teatralnych
Łukasz Kuczyński – specjalista rzemiosł teatralnych
Paweł Zglinicki – rzemieślnik teatralny – stolarz

Administracja Teatru

Anna Jędrzejewska – Główny Księgowy
Karolina Kryśko – zastępca Głównego Księgowego
Krystyna Kałuska – specjalista ds. księgowości

Bartłomiej Maciński – asystent w dziale księgowości

Monika Szustak – specjalista ds. osobowych i sekretariatu

Dział programowy

Beata Kalinowska – Główny specjalista ds. programowych
Maciej Górnicki-Olszewski – specjalista ds. organizacyjno-programowych

Dział Organizacji Widowni i Promocji

Joanna Wojciechowska – specjalista ds. promocji

Katarzyna Grabowska – specjalista ds. organizacji widowni i obsługi widza
Teresa Konrad – specjalista ds. organizacji widowni
Marlena Alka – specjalista ds. obsługi widza

Magdalena Orłowska – kasjer biletowy

Zapisz się do naszego newslettera