Zespół

Dyrekcja

Dyrektor Teatru Baj

Ewa Piotrowska

Reżyser. Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2003). W latach 2005-2008 Dyrektor Artystyczny Teatru Maska w Rzeszowie. Od 2009 r. Dyrektor Teatru Baj. Ma w swoim dorobku ponad czterdzieści zrealizowanych przedstawień w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród na licznych festiwalach teatralnych, a także prestiżowej Nagrody Henryka, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru lalek oraz odznaczeń: Zasłużony Kulturze – Medal Gloria Artis (2010), Order Uśmiechu (2015).

Zastępca Dyrektora ds. administracyjno-technicznych

Wojciech Kasiak

Inżynier mechaniki, absolwent Politechniki Warszawskiej. Od lutego 2009 r. Zastępca Dyrektora Teatru Baj do spraw administracyjno-technicznych

Aktorzy

Elżbieta Bieda

Absolwentka Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych w Będzinie. W latach 1984-85 aktorka w Teatrze Lalka w Warszawie. Od 1985 r. aktorka Teatru Baj.

Elżbieta Bielińska

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1984 r. aktorka Teatru Baj.

Marta Gryko-Sokołowska

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2001). Od 2001 aktorka Teatru Baj.

Adriana Paprocka

Absolwentka wydziału lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie filii we Wrocławiu (2022).
Od 2022 r. aktorka Teatru Baj.

Aneta Płuszka

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu (1994). Od 1995 r. aktorka Teatru Baj.

Małgorzata Suzuki

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (1995). W latach 1995-2000 pracowała w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi. Od 2000 r. aktorka Teatru Baj.

Andrzej Bocian

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2001). Od 2001 r. aktor Teatru Baj.

Oskar Lasota

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku. Od 2022 r. aktor Teatru Baj.

Marcin Marcinowicz

W zespole aktorskim Teatru Baj jest od 2004 r., początkowo jako adept, a po zdaniu egzaminu eksternistycznego jako aktor (2006). Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, na wydziale wiedzy o teatrze (2006).

Piotr Michalski

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (1994). Aktor Teatru Baj od 1994 r.

Robert Płuszka

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (1992). Aktor Teatru Baj od 1996 r.

Aktorzy współpracujący

Malwina Czekaj

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu (2016). Laureatka Nagrody im. Leona Schillera. W latach 2015-2021 etatowa aktorka Teatru Baj, od września 2021 r. aktorka współpracująca.

Hanna Kinder-Kiss

W latach 1977-1979 była adeptką w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie. W Teatrze Baj pracuje od 1979 r., początkowo jako adeptka, a po zdaniu egzaminu eksternistycznego (1980) jako aktorka. Od 2020 r. aktorka współpracująca.

Aleksandra Muszyńska

Studentka V roku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie filii w Białymstoku na Wydziale Sztuki Lalkarskiej oraz policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej.
Współpracuje z Teatrem Baj od 2022 r.

Małgorzata Nowacka

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Współpracuje z Teatrem Baj od 2020 r.

Jan Plewako

Aktor, wieloletni profesor Akademii Teatralnej w Warszawie (Wydział Lalkarski w Białymstoku), wychowawca wielu pokoleń aktorów lalkarzy. Ze sceną związany od 55 lat. Pierwsze kroki stawiał w Teatrze Lalek w Wałbrzychu (1955). Następnie pracował w teatrach lalkowych we Wrocławiu, Białymstoku i w Teatrze Guliwer w Warszawie. W latach 1985-2010 etatowy aktor Teatru Baj, obecnie aktor współpracujący.

Michał Karczewski

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od sezonu 2016/2017 aktor współpracujący z Teatrem Baj.

Paweł Majchrowski

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu (2016). Z Teatrem Baj współpracuje od 2017 r.

Dawid Mkrtchyan

Student V roku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie filii w Białymstoku na Wydziale Sztuki Lalkarskiej oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na wydziale instrumentalno-pedagogicznym w klasie skrzypiec. Aktor Teatru Baj w 2022 r. Od stycznia 2023 r. aktor współpracujący.

Marek Zimakiewicz

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu (2012). W latach 2010-2021 etatowy aktor Teatru Baj. Od września 2021 r. aktor współpracujący.

Inspicjent

Karolina Zbrożek

Zespół techniczny

Robert Kowalczyk – kierownik techniczny

Jakub Jaczewski – elekroakustyk

Mariusz Szyc – elekroakustyk

Paweł Wilewski – elektroakustyk

Tymoteusz Bala – oświetleniowiec

Jan Zieliński – brygadier sceny
Dominik Jagliński – specjalista ds. obsługi sceny

Bożena Michalak – specjalista rzemiosł teatralnych
Łukasz Kuczyński – specjalista rzemiosł teatralnych
Paweł Zglinicki – rzemieślnik teatralny – stolarz

Administracja Teatru

Anna Jędrzejewska – Główny Księgowy
Karolina Kryśko – zastępca Głównego Księgowego
Krystyna Kałuska – specjalista ds. księgowości

Bartłomiej Maciński – specjalista ds. księgowości

Dział programowy

Beata Kalinowska – Główny specjalista ds. programowych
Maciej Górnicki-Olszewski – specjalista ds. organizacyjno-programowych

Dział Organizacji Widowni i Promocji

Joanna Wojciechowska – specjalista ds. promocji
Agnieszka Błędowska – specjalista ds. promocji

Marlena Alka – specjalista ds. obsługi widza
Teresa Konrad – specjalista ds. organizacji widowni

Magdalena Orłowska – kasjer biletowy

Zapisz się do naszego newslettera