Zdjęcie ze spektaklu Książeczka. Na zdjęciu uśmiechnięta, ubrana na biało, aktorka trzyma na wyciągniętych rękach statek z papieru.

Książeczka

Zobacz zwiastun

Książeczka

Kategoria wiekowa: Od 0 do 3 lat
Data premiery: 16 kwietnia 2016
Czas trwania 30 min + 15 min zabawy

Opis spektaklu

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od początku, od zaraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej niezwykłej książki – pełnej barw, kształtów i dźwięków. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to niezwykła teatralna książka, to po prostu wciąga po uszy.

Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej niż kiedykolwiek potem. Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący.

Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form wprowadzających dzieci w świat przyrody. Twórcy zafascynowani origami i kirigami budują świat Książeczki, który też może ożyć, jak wszystko w teatrze lalek.

Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z papierem. Zachęcają do tworzenia swoich własnych małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, kirigami i przede wszystkim wyobraźni.

Twórcy

 • reżyseria i scenografia:

  Elżbieta Bieda, Marek Zimakiewicz

 • muzyka:

  Kamil Zawiślak

 • konsultacje – psychopedagodzy kreatywności:

  Dominika i Karolina Orłowskie

Obsada

 • Elżbieta Bieda
 • Marek Zimakiewicz / Oskar Lasota

Wybierz termin

Zapisz się do naszego newslettera