Komunikat Prasowy – 20.03.2024

Odznaczenia Srebrnym Krzyżem Zasług Ewy Piotrowskiej przez Wojewodę Mazowieckiego. Na zdjęciu mężczyzna w garniturze przypina do marynarki oddznaczenie — srebrny krzyż kobiecie. Po prawej stronie stoi mężczyzna, trzymając w ręku legitymację oraz pudełko na krzyż, znajduje się na tle flagi Polski i Unii Europejskiej

Z radością informujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Pani Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj w Warszawie,  odznaczenie państwowe — Srebrny Krzyż Zasługi.
W dniu dzisiejszym odznaczenie za działalność artystyczną zostało wręczone w imieniu Prezydenta przez Wojewodę Mazowieckiego Pana Mariusza Frankowskiego. Ta wyjątkowa chwila miała miejsce w przeddzień obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa, który symbolicznie przypada na 21 marca, ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Lalkarzy UNIMA.

Nie możemy również pominąć faktu, że nadanie tego zaszczytnego wyróżnienia następuje w szczególnym momencie dla Teatru Baj, gdyż obecny rok jest sezonem obchodów 95-lecia istnienia Teatru.
Jesteśmy dumni i szczęśliwi  będąc częścią tej niezwykłej instytucji.

Jesteśmy niezwykle dumni, że mamy przywilej pracować w Teatrze prowadzonym przez Panią Dyrektor, osobę docenianą na wielu polach. Jej zaangażowanie, talent i oddanie sztuce lalkarskiej są inspiracją dla nas wszystkich.

Pani Ewa Piotrowska pełni nie tylko rolę Reżyserki i Dyrektora Teatru Baj, ale także jest Prezydentką Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA, co dodatkowo podkreśla jej znaczenie i wpływ w świecie teatru lalkowego.

Srebrny Krzyż Zasługi, polskie cywilne odznaczenie państwowe jest symbolem uznania za zasługi dla Państwa lub obywateli. Nadanie go Pani Ewie Piotrowskiej jest dowodem na to, że jej praca i wkład w dziedzinie kultury są doceniane nie tylko przez instytucje, ale także przez społeczność.

W imieniu Teatru Baj oraz wszystkich pracowników i sympatyków tej instytucji, serdecznie gratulujemy Pani Ewie Piotrowskiej tego zaszczytnego wyróżnienia oraz dziękujemy za jej nieustanne zaangażowanie i wkład w rozwój polskiego teatru lalkowego.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Teatru Baj