Ferie z Bajem

Aktor Teatru Baj rozmawia z dziećmi na widowni

Teatr Baj, jak co roku, przygotował specjalną ofertę artystyczną i edukacyjną dla dzieci na czas ferii zimowych. W tym roku repertuar jest wyjątkowo różnorodny, a dodatkowe niespodzianki przybliżą teatralne tajemnice.

Ferie zaczną się od prezentacji bestsellerowego spektaklu „Niesamowite przygody Skarpetek” Justyny Bednarek w reż. Roberta Jarosza. Przedstawienie, na które ustawiają się długie kolejki, a dzieciaki wychodzą z niego nucąc jazzowy, skomponowany przez Patryka Zakrockiego, song  „Życie skarpetek jest bardzo trudne”, przenosi w świat wyobraźni, zabawy i pięknych, kolorowych historii.

Kolejnym tytułem, który zaprezentujemy podczas ferii będzie „Piotruś Pan i Wendy” w reżyserii Bartosza Kurowskiego. Energetyczna, nowoczesna, jednocześnie zabawna i wzruszająca interpretacja znanej bajki każdego wprawi z dobry humor.

Przyjdzie też czas na „Pinokia” w reż. Michała Derlatki. Przedstawienie, w którym muzyka grana jest przez aktorów na żywych, głośnych instrumentach a aktorzy rozśmieszają widzów do łez to prawdziwa gratka dla nie tylko dla fanów klasycznych bajek, ale także dla wszystkich nielubiących się nudzić dzieci. Będzie gwarnie, kolorowo, wystrzałowo i nawet pojawi się prawdziwa Wróżka!

Nie zapominamy też o najnajmłodszych i zapraszamy na spektakle: „Ciałogranie” w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret oraz „Książeczkę” w reż. Elżbiety Biedy, Marka Zimakiewicza. To czułe, delikatne i bardzo przytulne przedstawienia, które wprowadzają dzieci do 3 roku życia w świat sztuki i teatru. Po każdym spektaklu przewidziana jest krótka zabawa odbywająca się w przestrzeni scenografii.

Dla fanów lalek, rekwizytów, historii i po prostu dla wszystkich Ciekawych świata otworzymy też kilkukrotnie Galerię Lalek i zaprosi na jej zwiedzanie z kustoszem Łukaszem Kuczyńskim.

I jeszcze jedna, wcale nie mniej ważna atrakcja. Po wszystkich spektaklach prezentowanych na Dużej Scenie od 16 do 28 stycznia zapraszamy widzów na specjalne spotkanie z jednym z aktorów, którzy chwilę wcześniej pojawili się w granym tego dnia przedstawieniu. O czym będzie spotkanie? Jakie tajemnice zostaną ujawnione? Jakie tematy poruszone? To wszystko niespodzianka, którą widzowie otrzymają od naszego wyjątkowego Zespołu Aktorskiego.

PROGRAM:

Niesamowite przygody Skarpetek” – na naszej scenie do 16 stycznia,

Piotruś Pan i Wendy” – na spektakl zapraszamy od 17 do 23 stycznia,

Pinokio” – przedstawienie można oglądać od 24 stycznia,

Ciałogranie” – czekamy na widzów 14 stycznia,

Książeczka” – na scenie 28 stycznia,

Zwiedzanie Galerii Lalek – 18, 21, 25 stycznia w godzinach wskazanych w repertuarze.

Spotkanie z aktorem Teatru Baj – po spektaklach („Niesamowite przygody Skarpetek”, „Piotruś Pan i Wendy”, „Pinokio”) od 16 do 28 stycznia

  • Bilety można zakupić za pośrednictwem strony internetowej bądź w Kasie Teatru.
    Szczegółowy repertuar i bilety na wszystkie wydarzenia: https://teatrbaj.pl/repertuar/