„Dziewczynka ze skrzypcami” pojedzie na kolejny Festiwal!

Zdjećie przedstawia radosną scenerię w lesie, gdzie dziewczynka z długimi warkoczami niesiona jest na plecach własnego ojca. Postacie ubrane są w kostiumy ze spektaklu pt. Dziewczynka ze skrzypcami. W niebieską sukienkę z białym fartuszkiem, a męzczyzna w szarą czapkę , zielony szalik , niebieski wełniany sweter i spodnie dżinsowe na szelkach. Dziewczynka wyznacza kierunek palcem wskazującym

Teatr Baj z dumą ogłasza, że został zakwalifikowany na XXIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”, organizowany przez Teatr Baj Pomorski w Toruniu. Czeka nas ekscytująca jesień!

Spektakl „Dziewczynka ze skrzypcami”, w reżyserii Ewy Piotrowskiej, został wybrany spośród kilkudziesięciu zgłoszonych produkcji i będzie można go zobaczyć jesienią tego roku również w jakże pięknym Toruniu.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasza produkcja znalazła się wśród dziewięciu wybranych spektakli, które będą prezentowane w nurcie konkursowym tegorocznej edycji festiwalu.

„Dziewczynka ze skrzypcami” jest częścią projektu pod nazwą „Dziecko – Dorosły – leksykon wrażliwości„, zrealizowanego we współpracy z norweskim teatrem Det Norske Teatret. Spektakl produkcji polsko-norweskiej, powstał dzięki wsparciu Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021.

▪️ Kilka słów o spektaklu:

Ewa Piotrowska sięgnęła po tekst najważniejszego dzisiaj norweskiego dramatopisarza – Jona Fossego. Dramatopisarza, który słynie głównie ze swojej twórczości dla dorosłych. Polska inscenizacja tekstu tego autora jest jedną z pierwszych, skierowanych natomiast do młodego widza. Ten pełen wyzwań, wielu gestów, ruchu, muzyki oraz multimediów, spektakl dedykowany jest widzom powyżej 10 roku życia, a także młodzieży i dorosłym, oferując unikalne doświadczenie teatralne. Więcej na: Dziewczynka ze skrzypcami

▪️ Kilka słów o festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania” to wyjątkowe wydarzenie, które skupia się na teatrach lalkowych i sztuce animacji. W tym roku festiwal odbędzie się po raz dwudziesty dziewiąty, w dniach 21-25 października. To doskonała okazja dla artystów, twórców i widzów z całego świata, aby spotkać się i czerpać inspirację z różnorodnych form teatru lalkowego.

Dziękujemy za zakwalifikowanie i gratulujemy wszystkim innym teatrom, których spektakle również zostały wybrane do udziału w tegorocznej edycji festiwalu. Jesteśmy podekscytowani możliwością prezentacji naszego spektaklu przed szeroką, festiwalową i wymagającą publicznością.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników teatru do odwiedzenia Torunia i uczestnictwa w XXIX Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania”.