„Dziewczynka ze skrzypcami” na VI Festiwalu Małych Prapremier

Dziewczynka z tatą siedzi na kocu, prawdopobnie jest to koc piknikowy a w tle widać drzewa i las. Obydwoje mają po połówce jabłka.

Z radością informujemy, że Teatr Baj został zakwalifikowany do udziału w VI Festiwalu Małych Prapremier 2023! Spośród pięćdziesięciu zgłoszonych spektakli, nasz spektakl „Dziewczynka ze skrzypcami” w reżyserii Ewa Piotrowska, został wybrany jako jedno z sześciu przedstawień, które będzie można zobaczyć podczas festiwalu, organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

„Niezłe Ziółka” w reżyserii Pawła Aignera z Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, „Co u Diabła” w reżyserii Michała Derlatki z Teatr Miniatura w Gdańsku, „Wielki Buzz Grow” w reżyserii Doroty Abbe z Teatr Pinokio w Łodzi, „Zakazane Dzieci. Opowieść Korczakowska” w reżyserii Anny Augustynowicz z Teatr Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej oraz „Perfekty i Ambaras” w reżyserii Jakuba Krofty z Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie to pozostałe spektakle, które będą prezentowane podczas festiwalu.

Przypominamy, że spektakl pt. „Dziewczynka ze skrzypcami” powstał w ramach projektu „Dziecko – Dorosły – leksykon wrażliwości”, który został zrealizowany dzięki wsparciu Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021. Partnerem projektu jest norweski teatr Det Norske Teatret, a autora sztuki reprezentuje Colombine Teaterförlag c/o ADiT Agencja Dramatu i Teatru. Spektakl objęła patronatem honorowym Ambasada Norwegii w Polsce oraz Polski Ośrodek Lalkarski Polunima.

Festiwal małych Prapremier jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce, prezentującym wyłącznie spektakle prapremierowe teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięco-młodzieżowej. Jest to wydarzenie ogólnopolskie o charakterze biennale. Festiwal oferuje widzowi nie tylko obejrzenie wyjątkowych realizacji teatralnych, ale także interaktywny udział w performatywnych czytaniach najnowszej dramaturgii dla dzieci i młodzieży, rozmowach pospektaklowych, dyskusjach z twórcami spektakli, krytykami i pedagogami teatru.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przebywających jesienią na Dolnym Śląsku na VI Festiwal Małych Prapremier, który odbędzie się w dniach 17-22 września 2023 roku w Wałbrzychu. Będziecie mieli okazję zobaczyć tam najnowszy spektakl Teatru Baj.

Do zobaczenia!