Zwiedzanie Galerii Lalek

Na zdjęciu widać wnętrze Galerii Lalek. Kustosz Galerii Lalek opowiada grupei dzieci i dorosłych o znajdujących się w Galerii lalkach i rekwizytach.

Galeria Lalek to kameralna przestrzeń wystawiennicza, w której królują bohaterowie naszych spektakli. Bohaterami są marionetki, jawajki, kukiełki, tintamareski, kukły i pacynki – te duże i te małe, starsze, młodsze, kolorowe i drewniane. Wszystkie wyjątkowe, każda niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Obecna wystawa, nawiązująca do zrealizowanego w zeszłym roku spektaklu w wersji filmowej pt. „Muzeum skarbów” w reż. Anety Wróbel, gromadzi około dwustu eksponatów autorstwa wybitnych scenografów teatru: Zofii Czechlewskiej-Ossowskiej, Tarłana Gorczijewa, Adama Kiliana, Urszuli Kubicz-Fik, Wiesława Jurkowskiego, Jerzego Koleckiego, Jerzego Michalaka, Mariana Stańczaka oraz Wacława Ujejskiego. Prezentowane prace wykonane są w różnych stylach plastycznych i technikach lalkowych. Wszystkie eksponaty pochodzą z archiwalnych spektakli Teatru Baj.

Zwiedzanie z kustoszem Galerii Lalek, Łukaszem Kuczyńskim, odbywa się po wybranych spektaklach w grupach nie większych niż klasa szkolna. 

Widzów indywidualnych zapraszamy w wybrane soboty.

Do Galerii Lalek zapraszamy widzów od 5 lat. Koszt biletu to 10 zł.

Najbliższe terminy:

Rezerwacje dla grup:
Dział Organizacji Widowni
bow@teatrbaj.pl,
tel. 22 487 17 19, 789 142 249