Wystawa plakatów Teatru Baj w Galerii Wileńskiej

Z radością informujemy, że od 23 sierpnia do 4 września na I piętrze Galerii Wileńskiej można zobaczyć ekspozycję oryginalnych plakatów teatralnych ze spektakli Teatru Baj. Historia najstarszych z nich sięga lat 50. i 60. ubiegłego wieku! Na wystawie znalazło się 16 plakatów a ich przekrój i różnorodność jest nie tylko związana z przestrzenią czasową dzielącą premiery spektakli, ale również ze zmianami w estetyce wykonania afiszy oraz plakatów teatralnych.

Ekspozycja znajduje się w przestrzeni ogólnodostępnej i można ją zwiedzać bezpłatnie.

W sprawie wystawy i nawiązanej współpracy wypowiedziała się Dyrekcja Teatru Baj i Galerii Wileńskiej:

– Projekty realizowane na warszawskiej Pradze są od wielu lat jednym z filarów działalności Teatru Baj. W ramach naszych działań nawiązujemy liczne partnerstwa lokalne i wspólnie z partnerami realizujemy szereg inicjatyw artystycznych mówi Ewa Piotrowska, dyrektor Teatru Baj. Wystawa BAJowych plakatów to historyczna a jednocześnie sentymentalna podróż po spektaklach Teatru Baj, które prezentowaliśmy na swoich scenach na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat. Bardzo się cieszę, że w tę wyjątkową podróż możemy Państwa zabrać razem z naszym Partnerem Galerią Wileńskądodaje.

– Centrum handlowe wydaje się nieoczywistym miejscem na organizację wystawy. Mamy nadzieję, że pomysł zostanie entuzjastycznie odebrany przez naszych klientów. Galeria Wileńska, leżąca w samym centrum Pragi-Północ, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy nie tylko przez swoją ofertę, lecz także przez organizację tego typu wydarzeń wraz z lokalnymi partnerami – mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej.To jedna z pierwszych wspólnych inicjatyw Galerii Wileńskiej i Teatru Baj, ale z pewnością nie ostatniadodaje dyrektor centrum.

Część z plakatów można wygrać w internetowym konkursie. Szczegółowe informacje na jego temat znajdują się na facebookowym profilu Galerii Wileńskiej.


❗ UWAGA ❗
Od 4 września br. widzowie naszych spektakli będą mogli skorzystać z darmowego parkingu w Galerii Wileńskiej. Wystarczy, że pokażą bilet z Teatru Baj w biurze parkingu, który znajduje się na poziomie -1. W weekendy parking w Galerii Wileńskiej jest bezpłatny.