Wydarzenia plenerowe Teatru Baj – wiosna 2023

Teatr Baj zaprasza widzów w maju i czerwcu na wydarzenia plenerowe.
Sezon plenerowy rozpoczniemy koncertem piosenek dla dzieci pt. „Wędrówka” w reżyserii Ewy Piotrowskiej już 12 maja 2023, o godz. 16:00 w Kamień. Pawilon Edukacyjny,
(facebook.com/Kamien.PawilonEdukacyjny)

Koncerty zostaną powtórzone w kolejnych lokalizacjach. Terminy i miejsca poniżej.
Na wszystkie wydarzenia: WSTĘP WOLNY!

Koncert z uwielbianymi przez dzieci tekstami Danuty Wawiłow powstał w ramach projektu: „Praska Dorożka Teatralna” Teatru Baj, realizowanego dzięki Zintegrowanemu Programowi Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Opis :
Nie zawsze trzeba daleko wędrować, żeby doświadczyć przyjemności i mądrości podróży. Podczas tej, ale i każdej innej, wędrówki będziemy się dużo śmiać, rozkosznie bawić i spędzać czas z tymi, których darzymy sympatią. Może się jednak zdarzyć też tak, że zmoczy nas deszcz, wystraszymy się mrówki albo spotka nas jakaś mniej miła przygoda. Nie ma jednak powodów, żeby zawracać albo się obrażać! Każdą sytuację trzeba przeżyć, oswoić, polubić i wyjść z niej silnym jak lew ze śpiewem na ustach.
Ten wyjątkowy koncert dla dzieci powstał na podstawie ciepłych, pełnych fantazji i humoru oraz życiowych prawd utworów napisanych przez wspaniałą Danutę Wawiłow. Piosenki mają w sobie mnóstwo radości i figlarności, ale niosą też ukojenie dla dziecięcych strachów. Wspólnie ze śpiewającymi i grającymi aktorami będziemy doświadczać zwykłej codzienności, ale z niezwykłej perspektywy najmłodszych. Poznamy między innymi Babcię i pudla, Damę i prosię, Kruka i żabkę, Pana Sikorka, Czarnego lwa, Kurze dydko, Człowieka ze złotym parasolem, Nocnego Marka i… i… i całą gromadę innych nietuzinkowych postaci, których przygody nas rozbawią i rozkołyszą.
Tak jak Wy uwielbiamy wiersze Danuty Wawiłow i nie zamierzamy tego ukrywać! Zrobimy natomiast wszystko, co w naszej twórczej mocy, żebyście ukochali je jeszcze bardziej i nucili przy każdej możliwej okazji. Znajdźcie nas podczas naszej „Wędrówki” i dołączcie!

Twórcy:

autor: Danuta Wawiłow
reżyseria: Ewa Piotrowska
muzyka: Wojciech Błażejczyk
scenografia: Martyna Štěpán-Dworakowska
ruch sceniczny: Marta Bury
Asystent reżysera: Andrzej Bocian

Obsada: Elżbieta Bieda, Elżbieta Bielińska, Marta Gryko-Sokołowska, Andrzej Bocian, Piotr Michalski, Dawid Mkrtchyan (gościnnie), Robert Kowalczyk

𝐓𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐫𝐳𝐞𝐧́:

Wędrówka | koncert plenerowy dla dzieci

◾ 12.05, godz. 16:00
Kamień. Pawilon Edukacyjny, Wybrzeże Puckie 1
(https://www.facebook.com/Kamien.PawilonEdukacyjny/)
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/bEWA7vYsNDR4EHL7A?coh=178571&entry=tt
Wydarzenie organizowane we współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy

◾ 14.05, godz. 16:30
ARTHOUSE Kołowa, ul. Kołowa 18
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/FnePthQRNZtYbcxR8
Wydarzenie organizowane we współpracy z Domem Kultury Świt

◾ 15.06, godz. 15:00
Plac Zabaw Przedszkola nr 163 w Warszawie, ul. Jagiellońska 28 -> uwaga! Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe spektakl zostanie zagrany w siedzibie Teatru Baj, Jagiellońska 28.
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/nArpXvqxw3PVke4r5

◾ 16.06, godz. 15:00
ul. Kawęczyńska 2, Szkoła Podstawowa nr 30 -> uwaga! Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe spektakl zostanie zagrany w siedzibie Teatru Baj, Jagiellońska 28.
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/ju7w4DYRRpVaFKMT8?coh=178571&entry=tt
_________________________________________________________

Mary łowczyni Skamielin | spektakl plenerowy


◾ 28.05, godz. 16:00
Plac Zabaw Przedszkola nr 163 w Warszawie, ul. Jagiellońska 28
Lokalizacja: goo.gl/maps/nArpXvqxw3PVke4r5

◾ 14.06, godz. godz. 15:00
ul. Kawęczyńska 2, Szkoła Podstawowa nr 30
Lokalizacja: goo.gl/maps/ju7w4DYRRpVaFKMT8?coh=178571&entry=tt

◾ 22.06, godz. 16:30
Park Michałowski, przy ul. Kawęczyńskiej 44
Lokalizacja: goo.gl/maps/FurH12GDk2McRiRP9

◾ 23.06, godz. 14:00
Plac Konesera, Centrum Praskie Koneser
Lokalizacja: goo.gl/maps/i3RD1W3a7FpVVuNHA?coh=178571&entry=tt

◾ 23.06, godz. 16:30
Plac Konesera, Centrum Praskie Koneser
Lokalizacja: goo.gl/maps/i3RD1W3a7FpVVuNHA?coh=178571&entry=tt

Wstęp wolny

„Wędrówka” powstała w ramach projektu „Praska Dorożka Teatralna”. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.

O rewitalizacji:
Teatr Baj od 2016 roku realizuje projekty rewitalizacyjne, zmieniające oblicze prawobrzeżnej Warszawy. Dzięki Rewitalizacji zmienił się również sam Teatr, ponieważ wyremontowany i wyposażony został nasz budynek. Zapraszamy widzów zarówno na „Wędrówkę” w przestrzeni miasta, jak i do odwiedzania naszej siedziby przy ul. Jagiellońskiej 28, ponieważ podkreślamy, że rewitalizacja to złożony proces, obejmujący tematy architektoniczne, urbanistyczne, społeczne, edukacyjne i kulturalne.

Grafika ilustracyjna