Teatr Baj w podróży po sieci: Skarpetkowy teatr – przeżyjmy to jeszcze raz!

Dzięki uprzejmości pani Justyny Bednarek autorki bestsellerowej i ukochanej przez dzieci książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” aktorzy Teatru Baj – Marta Gryko-Sokołowska i Andrzej Bocian – przygotowali cztery krótkie, skarpetkowe etiudy teatralne. Cieszyły się one tak dużą sympatią i powodzeniem wśród widzów, że zgodnie z otrzymywanymi prośbami, postanowiliśmy je raz jeszcze przypomnieć.

Aktorzy zainspirowani i zafascynowani książką postanowili stworzyć na podstawie kilku rozdziałów miniprzedstawienia. Wzięli jednak pod uwagę obecną sytuację i zamiast feerii barw i rzeszy skomplikowanych scenograficznych przedmiotów postawili na minimalizm. Minimalizm, który każdy z nas będzie mógł powtórzyć w zaciszu domowym i spróbować swoich aktorskich i animacyjnych sił.

Skarpetkowy repertuar na najbliższe dni przedstawia się następująco:

26 stycznia (wtorek) od godziny 16:00 do 19:00 zapraszamy na „Opowieść o skarpetce pierwszej, która wygrała casting, zdobyła rolę w popularnym serialu i została prawdziwą gwiazdą”
27 stycznia (środa) od godziny 16:00 do 19:00 będzie można obejrzeć „Opowieść o skarpetce ósmej, która uszczelniła wronie gniazdo i zaprzyjaźniła się z wroną – bo wrony są fajne”.
28 stycznia (czwartek) od godziny 16:00 do 19:00 zachęcamy do towarzyszenia nam podczas oglądania „Opowieści o skarpetce siódmej, która popłynęła okrętem do Hilo – jednak wróciła i zaczęła wszystko od początku”.
29 stycznia (piątek) od godziny 16:00 do 19:00 odbędzie się ostatnie spotkanie z cyklu i wspólnie obejrzymy „Opowieść o skarpetce dziewiątej, która została prywatnym detektywem i schwytała złodzieja ciasteczek – wstrętnego, włochatego łobuza”.

Pamiętajcie, że wszystkie etiudy będą dostępne tylko przez 3 godziny, dlatego mocno zachęcamy do ustawienia przypomnień w kalendarzach!