Teatr Baj w podróży po sieci: Skarpetkowy teatr. Opowieść o skarpetce siódmej

Dzięki uprzejmości pani Justyny Bednarek autorki bestsellerowej i ukochanej przez dzieci książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” powstaną cztery etiudy przygotowane przez dwójkę niezwykle twórczych lalkarzy – aktorów Teatru Baj – Martę Gryko-Sokołowską i Andrzeja Bociana.
Zainspirowani i zafascynowani książką postanowili stworzyć na podstawie kilku rozdziałów miniprzedstawienia. Wzięli jednak pod uwagę obecną sytuację i zamiast feerii barw i rzeszy skomplikowanych scenograficznych przedmiotów postawili na minimalizm. Minimalizm, który każdy z nas będzie mógł powtórzyć w zaciszu domowym i spróbować swoich aktorskich i animacyjnych sił. Zupełnie jak bohaterka pierwszej etiudy z „Opowieści o skarpetce pierwszej, która wygrała casting, zdobyła rolę w popularnym serialu i została prawdziwą gwiazdą”.

Trzy rozdziały z niezwykle dowcipnej i błyskotliwej książki Justyny Bednarek będą miały swoją premierę w grudniowe piątki i soboty o godz. 9:00.

Zapraszamy szczególnie uczniów klas I-III, którzy książkę „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” znają z listy lektur. Dla nich to szczególna gratka, bo mogą usłyszeć i zobaczyć interpretację czytanego już, albo za chwilę, tekstu.

W grudniu będzie można usłyszeć i zobaczyć:
18 i 19 grudnia od godziny 9:00 do 12:00 „Opowieść o skarpetce siódmej, która popłynęła okrętem do Hilo – jednak wróciła i zaczęła wszystko od początku”.
A na jeszcze jedną przygodę skarpetek zaprosimy Was już w styczniu.

Pamiętajcie, że etiudy dostępne będą w określonym czasie, i nie będzie ich można wyświetlić po wskazanym terminie.