Teatr Baj w podróży po sieci: Skarpetkowy teatr. Opowieść o skarpetce dziewiątej

Zdjęcie dwóch skarpetek z nagrania. Niebieskiej z oczami i brązowej z oczami oraz z wąsami z agrafek

Część czwarta i ostatnia: „Opowieść o skarpetce dziewiątej, która została prywatnym detektywem i schwytała złodzieja ciasteczek – wstrętnego, włochatego łobuza”.

Dzięki uprzejmości pani Justyny Bednarek autorki bestsellerowej i ukochanej przez dzieci książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” powstały cztery etiudy przygotowane przez dwójkę niezwykle twórczych lalkarzy – aktorów Teatru Baj – Martę Gryko-Sokołowską i Andrzeja Bociana.

Nagranie będzie można usłyszeć i zobaczyć:
22 i 23 stycznia 2021 od godziny 9:00 do 12:00
Pamiętajcie, że etiuda dostępna będzie tylko w określonym czasie, i nie będzie można jej wyświetlić po wskazanym terminie.

Zainspirowani i zafascynowani książką postanowili stworzyć na podstawie kilku rozdziałów miniprzedstawienia. Wzięli jednak pod uwagę obecną sytuację i zamiast feerii barw i rzeszy skomplikowanych scenograficznych przedmiotów postawili na minimalizm. Minimalizm, który każdy z nas będzie mógł powtórzyć w zaciszu domowym i spróbować swoich aktorskich i animacyjnych sił.

Zapraszamy szczególnie uczniów klas I-III, którzy książkę „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” znają z listy lektur. Dla nich to szczególna gratka, bo mogą usłyszeć i zobaczyć interpretację czytanego już, albo za chwilę, tekstu.