Plebiscyt „Lider dostępnych wydarzeń”

Grafika ilustracyjna

Z przyjemnością informujemy, iż jesteśmy nominowani do organizowanego przez Fundacja Kultury bez Barier Plebiscytu: Lider dostępnych wydarzeń. Kapituła konkursu wskazała Teatr Baj jako jedną z 10 warszawskich instytucji, które pretendują do miana lidera!

Do 27 września głosy są w „rękach” publiczności. Dlatego będzie nam niezwykle miło, otrzymując od Państwa głos na Teatr Baj.

Głosowanie odbywa się na stronie: wydarzeniadostepne.pl

Jednocześnie zdradzamy, że po raz kolejny bierzemy udział w Festiwal Kultury Bez Barier.
Polecamy zapoznanie się z tą inicjatywą i programem. A także polecenie jej potencjalnie zainteresowanym.

BAJ A DOSTĘPNOŚĆ.

Program Baj bez Barier realizowany jest w naszym Teatrze od 2012 roku. Działania udostępniające sztukę osobom z niepełnosprawnościami wpisują się w sposób organiczny w działalność Teatru. Stanowią obecnie naturalny jej aspekt, co doceniają nasi widzowie z różnymi dysfunkcjami (wzroku, słuchu, intelektualnymi, spektrum autyzmu), którzy stali się stałymi bywalcami naszego Teatru. Czują się w Baju bezpiecznie i mają pełnoprawny dostęp do wszystkich działań.

Dostosowujemy spektakle do odbioru przez osoby z dysfunkcją wzroku poprzez realizację audiodeskrypcji. Dzieci przed spektaklem z audiodeskrypcją mają także możliwość spotkania z aktorami i dotknięcia scenografii oraz rekwizytów. Dla widzów z dysfunkcją słuchu realizujemy tłumaczenia na język migowy, na sali widowiskowej zamontowana jest także pętla indukcyjna. Widzom w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną służymy pomocą w wyborze przedstawień, a także w odnalezieniu się w przestrzeni teatru i obowiązujących w niej zwyczajach, zwłaszcza podczas pierwszych wizyt. Realizujemy także specjalne warsztaty teatralne dostosowane do potrzeb określonych grup osób.

W Teatrze Baj można skorzystać:

🟠 z pokoju wyciszeń

🟠 ze słuchawek wyciszających

🟠 z pętli indukcyjnej na widowni

🟠 z audiodeskrypcji i tłumacza migowego na spektaklach

Odnowiony budynek przy ul. Jagiellońskiej 28 jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Windy, szerokie przejścia, brak progów i dodatkowych przeszkód, a do tego pokój wyciszeń, przeznaczony dla osób w spektrum autyzmu, kabina dla lektora czytającego audiodeskrypcję, pętla indukcyjna na widowni – jesteśmy otwarci i wszystkich gości przywitamy bez barier!

__________________________________

Głosowanie: