Teatr Baj w II etapie Konkursu Słoneczniki 2021 – Trwa głosowanie!

Rozpoczęło się głosowanie w konkursie na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat.

Teatr Baj otrzymał nominację w kategorii Sztuki Wizualne za projekt „Muzeum skarbów” – spektakl w formie filmowej.

„Muzeum skarbów” to tytuł prapremierowego spektaklu przygotowanego w formie filmowej i prezentowanego najpierw w odcinkach, a na końcu w formie pełnoprawnej premiery. Punktem wyjścia dla fabuły przedstawienia były fantastyczne i wyjątkowo bogate, ponad 90-letnie, zbiory scenograficzne Teatru Baj – prawdziwe skarby – zabytki z perspektywy teatrologii, projektowane przez wybitnych scenografów.

Głównym bohaterem spektaklu jest Andrzejek, teatralna lalka, która właśnie narodziła się w Pracowni plastycznej. I jak to z takimi świeżo urodzonymi lalkami bywa, musi odnaleźć się w nieznanym, magicznym, i często zadziwiającym bajkowym świecie. Zupełnie jednak niespodziewanie Andrzejek okazuje się chłopcem, który według przepowiedni może uchronić teatralne lalki i bajki od zapomnienia pomagając stworzyć Muzeum skarbów. Żeby jednak tego dokonać musi odnaleźć serce Muzeum. I tutaj wszystko się zaczyna…

Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia, które w Warszawie odbywa się już po raz dziewiąty jest Portal CzasDzieci.pl

Wyjątkowość konkursu stanowi jego formuła w której to rodzice zgłaszają i komentują najwartościowsze według nich inicjatywy w których uczestniczyli wraz ze swoimi dziećmi w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

❗ Głosowanie potrwa do 31 sierpnia 2021 a swój głos można zostawić wchodząc na link:
https://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-warszawa-2021.php