Teatr Baj w długi weekend

grafika ilustrująca wpis, przedstawia kolorowych bohaterów spektaklu Kto rozśmieszy pechowego nosorożca oraz duże przedmioty codziennego użytku

Przed nami długi weekend pełen fantastycznych przygód, a my mamy teatralną propozycję dla osób spędzających ten czas w Warszawie. Zapraszamy Was do odwiedzenia Teatru Baj, najstarszego teatru lalkowego w Polsce.

W sobotę i niedzielę, 10 i 11 czerwca 2023, o godzinie 11:00, na scenie Teatru Baj odbędzie się spektakl pt. „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

To adaptacja książki Leszka Kołakowskiego pt. „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”.

Opowieść o bardzo smutnym nosorożcu, który marzy o lataniu, lecz nie zna sposobu, aby to osiągnąć. Na jego drodze staje Wróbel, specjalista od akrobacji powietrznych, który postanawia pomóc bohaterowi. Choć rady Wróbla są poczciwe, nie przynoszą zamierzonego efektu. Dopiero po wielu nieudanych próbach nosorożec dokonuje odkrycia, które sprawia, że w jego sercu zaczyna rozkwitać radość. To spektakl, który powstał na bazie bajki wielkiego filozofa Leszka Kołakowskiego, specjalnie napisanej dla jego córki. W prostych i sympatycznych słowach Kołakowski przekazał nam nie tylko swoje filozoficzne przemyślenia i poczucie humoru, ale przede wszystkim wrażliwość dziecka.

„Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?” to przedstawienie adresowane głównie do najmłodszych widzów. Prosta i mądra historia, sympatyczne postacie, duże przedmioty na scenie oraz łagodna muzyka jazzowa tworzą bajkowy świat, w którym dzieci będą czuć się bezpiecznie. To spektakl, który opiera się na teatralnej umowności, a aktorzy w wielobarwnych kostiumach przypominają mimów lub clownów, wcielając się w różne postacie.

Scenografia spektaklu składa się z przedmiotów codziennego użytku, które przybierają gigantyczne rozmiary, wprowadzając nas w świat baśni i dziecięcych zabawek, pobudzając wyobraźnię głównego bohatera.

Szczegóły / Terminy / Bilety: https://teatrbaj.pl/…/kto-rozsmieszy-pechowego-nosorozca/

  • Termin: 10 i 11 czerwca 2023
  • Godzina: 11:00
  • Miejsce: Teatr Baj, ul. Jagiellońska 28, Warszawa

Zapraszamy serdecznie! 🎭🦏