Teatr Baj Liderem dostępności 2022

Grafika informująca o przyznaniu nagrody Lidera dostępności 2022, Teatrowi Baj w kategorii Obiekt zabytkowy – za najlepszą inwestycję związaną z modernizacją budynku historycznego, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością. Na grafice znajduję się poza tekstem zdjęcie budynku z pionowym napisem Teatr Baj.

Informacja z ostatniej chwili:

Teatr Baj liderem dostępności 2022 w kategorii obiekt zabytkowy.

Celem Konkursu Lider dostępności jest promowanie idei projektowania uniwersalnego i nagradzanie rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych, które są dostępne dla wszystkich grup użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Kapituła Konkursu, złożona z urbanistów oraz specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego, a także ekspertów zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP, przyznała nagrodę Teatrowi Baj w kategorii Obiekt zabytkowy – za najlepszą inwestycję związaną z modernizacją budynku historycznego, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.

——
KONKURS ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNY Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Na zdjęciu  od lewej: Ewa Piotrowska (Dyrektor Teatru Baj), Marlena Alka (koordynator ds. dostępności). Dwie eleganckie kobiety na tle kolorowej przestrzeni Teatru Baj trzymają w rękach statuetkę i dyplom Lidera dostępności. Po lewej stronie znajduje się przeszklona winda, która przewozi widzów do każdej artystycznej dostępnej dla widzów przestrzeni Teatru.
Na zdjęciu od lewej: Ewa Piotrowska (Dyrektor Teatru Baj), Marlena Alka (koordynator ds. dostępności)


„Teatr Baj jest najstarszym teatrem lalek i jestem niezwykle dumna, że po blisko 95 latach funkcjonowania Teatru nadal jesteśmy liderem także w kwestiach dostępności”.
/ Ewa Piotrowska — Dyrektor Teatru Baj


Od wielu lat Teatr Baj dokłada wszelkich starań być dostępnym dla wszystkich tych, którzy chcą z nim marzyć oraz przenosić się w świat bajek, fantazji i wyobraźni. Pragnie tworzyć przestrzeń, w której „pałac dla dzieci” jest przestrzenią przyjazną dla każdego.