Świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru!

Z tej okazji wszystkim Ludziom Teatru, Widzom i entuzjastom tej sztuki, składam najserdeczniejsze życzenia! Macie wyjątkową pracę i wyjątkowe zamiłowanie. Życzę wszystkim, żeby pielęgnowali w sobie tę szczególność i niezwykłość. Niech magia teatru trwa i rozprzestrzenia się nieustannie nie zważając na przeciwności. Niech scena nas porusza, bawi, koi i sprawia przyjemność. Dajmy się prowadzić tej potężnej sile emocji, która zbliża ludzi i nie traćmy pasji, która wywołuje blask.

Twórcom i wszystkim pracownikom dziękuję za serce jakie wkładacie w powstawanie przedstawień oraz przygotowywanie i obsługę wszelkich działań, a także codzienne funkcjonowanie instytucji. Widzom dziękuję za nieustanną obecność, dzielenie się wzruszeniami i radościami, również w obecnym, nietypowym czasie. Piszącym i mówiącym o sztuce teatru dziękuję za ubieranie w słowa tego, co u nas jest między wierszami.

W tym roku życzę dodatkowo, żebyśmy szybko spotkali się ponownie na wszystkich widowniach świata. Póki jednak nie będzie to możliwe – bądźcie z nami wirtualnie.

Pamiętajmy o teatrze nie tylko od święta!

Z wiosenno-teatralnymi pozdrowieniami

Ewa Piotrowska

Dyrektor Teatru Baj

wraz z Zespołem