Grafika ilustrująca wydarzenie jakim jest Noc muzeów 2023 w Teatrze Baj

Noc Muzeów w Teatrze Baj!

Noc Muzeów w Teatrze Baj!

Kategoria wiekowa: Od lat
Data premiery: 13 maja 2023
Czas trwania 16:00-19:30

Opis spektaklu

Zacznij sobotę od nietypowego spotkania z lalkami – lalkami, które są nie tylko dla dzieci, które pobudzają wyobraźnię, wywołują emocje, i otwierają przed nami księgę z najpiękniejszymi opowieściami.

Czy wiecie, że w Teatrze Baj można zwiedzić Galerię Lalek? Jedyną w swoim rodzaju, z wieloma wyjątkowymi, zaprojektowanymi przez mistrzów scenografii lalkami. I my Was do tej Galerii zapraszamy najserdeczniej!

Tym razem otwieramy ją dla wszystkich, bezpłatnie, bez zapisów i rezerwacji, 13 maja w godzinach 16-17 oraz 18-19:30. Na zwiedzających będzie czekał kustosz Galerii – pan Łukasz Kuczyński – który odpowie na wszystkie pytania dotyczące powstawania i przygotowywania bohaterów Bajowych spektakli.

Starszych zwiedzających zachęcamy jednocześnie, żeby przy okazji tej wieczornej wizyty w Teatrze Baj wstąpili na nasz najnowszy spektakl „Dziewczynka ze skrzypcami” w reż. Ewy Piotrowskiej. Premiera przedstawienia, zrealizowanego we współpracy z największym norweskim teatrem Det Norske Teatret, odbyła się niecałe 3 tygodnie temu, a przedstawienie już zdążyło wywołać sporo wzruszeń i refleksji. Sztuka na podstawie książki Jona Fossego, wymienianego jako jednego z kandydatów do literackiej Nagrody Nobla, to pełna magii, emocji i czaru historia o relacjach ojca z córką. Spektakl zrealizowany w Teatrze Baj kierowany jest do dorosłych, młodzieży i dzieci od 10 roku życia. Czemu tym razem dla starszej publiczności? Bo pragniemy pokazać, że teatr lalek może poruszać i docierać do widzów w każdym wieku. Jego wyrazistość i plastyczność oddziałuje na naszą wyobraźnię mocniej i czulej niż teatr dramatyczny. Zachęcamy gorąco, żeby doświadczyć z nami niepowtarzalnych emocji. Szczegóły i bilety: Dziewczynka ze skrzypcami

Twórcy

  • Kustosz

    Łukasz Kuczyński

Obsada

Wybierz termin

Zapisz się do naszego newslettera