Premiera spektaklu „Spaghetti” już w sobotę

Teatr Baj zaprasza dzieci od 3 roku życia na premierę sztuki „Spaghetti” w reżyserii Sørena Ovesena (Theatergruppe Batida, Dania). Premiera spektaklu odbędzie się 2 października br. o godz. 17:00. Pełne humoru, zabawy i granej na żywo muzyki przedstawienie zagości na scenie w świeżo wyremontowanym budynku najstarszego teatru lalek w Polsce.

Do swojej kuchni widzów zaproszą bracia: August Wysoki i Beniamin Wysoki. Publiczność będzie mogła obserwować jak przygotowują tak dobrze wszystkim znane danie – spaghetti. Ale! Oczywiście nie obędzie się bez komplikacji, małych sprzeczek i… nieproszonego gościa, który będzie snuł opowieści o spotkaniu z chińskim smokiem, krokodylem, zebrą, śpiewając przy tym, tańcząc i grając na instrumentach. Czy w takich warunkach da się gotować? 

Spektakl powstał we współpracy Teatru Baj i Teatru Batida z Kopenhagi (Dania). Obie instytucje, z ciekawą historią i bogatym doświadczeniem, spotkały się aby odnaleźć wspólny język teatralny. Dodatkowo polscy aktorzy specjalnie na potrzeby tej premiery nauczyli się grać na melodyce, akordeonie czy ukulele.

 „Spaghetti” będzie pierwszą premierą zrealizowaną w odnowionym budynku Teatru Baj zwanym też prawdziwym Pałacem dla dzieci.  Trzyletni, gruntowny remont przywrócił zabytkowemu budynkowi przy ul. Jagiellońskiej 28 dawny blask i elegancję. Kamienica z 1914 roku z zewnątrz przyciąga swoją szykownością, w środku natomiast dzieci są witane przez kolorowe grafiki zaprojektowane przez znanego malarza Dariusza Twardocha.