Już dziś: premiera spektaklu pt. „Niesamowite przygody Skarpetek”

Zdjęcie ze spektaklu Niesamowite przygody Skarpetek. Przed mikrofonem stoi trzech bohaterów. Dziewczynka, podkłada mikrofon

Teatr Baj zaprasza dzieci od 5 roku życia na premierę sztuki pt. „Niesamowite przygody Skarpetek” w reżyserii Roberta Jarosza na podstawie bestsellerowej serii książek Justyny Bednarek.
Mamy też ogromną przyjemność poinformować o możliwości kupienia książki z autografem oraz spotkania z autorką w tym jakże wyjątkowym dniu.

Niesparowane skarpetki to jedna z tych zagadek codzienności, której nikt nie umie w pełni rozwiązać. Przychodzimy więc z pomocą. Mamy winowajcę: dziura pod pralką! To stamtąd Skarpetki wyruszają w świat. To tą drogą trafiają na statki, castingi do filmów, zostają detektywami, a nawet królewskimi doradcami. Nic dziwnego, że skoro mają takie możliwości, to wybierają pasjonujące przygody zamiast spędzania czasu w naszych ciasnych butach.

Bestsellerowe, ukochane przez dzieci i rodziców, opowiadania napisane przez Justynę Bednarek to pełne ciepłego absurdu opowieści o Skarpetkach. Autorka zdradziła nam szczegóły życia, które mogą toczyć zagubione części garderoby. Sprawiła, że przypomnieliśmy sobie jak niezwykła i potrzebna jest wyobraźnia – wyobraźnia, która w najpiękniejszej postaci rodzi się podczas wspólnego bycia rodziców i dzieci.

Choć przecież skarpetki gubią się w każdym domu, to jednak w każdym z nich historia zaginięcia może brzmieć inaczej. Potencjał domowych opowieści jest bowiem nieograniczony, a wspólne, rodzinne fantazjowanie – bezcenne dla budowania nieskrępowanych więzi i wzajemnego poznawania się. Gdy dzieciom uda się posiąść uwagę rodziców, to nawet prozaiczne przedmioty mogą stać się idealną scenografią do gier, zabaw i naprędce wymyślanych opowieści.   

autor i adaptacja: Justyna Bednarek
reżyseria: Robert Jarosz
scenografia: Anna Chadaj
muzyka: Patryk Zakrocki
ruch sceniczny: Marta Bury
asystent reżysera: Marta Gryko-Sokołowska

Obsada:
Elżbieta Bielińska
Marta Gryko-Sokołowska
Malwina Kajetańczyk (gościnnie)
Małgorzata Suzuki
Andrzej Bocian
Marcin Marcinowicz

GALERIA_______________________________________________________________________________________________________

fot. Albert Roca Macià


Terminy spektakli
Dołącz do wydarzenia na Facebooku
Więcej o spektaklu