PREMIERA: „Piotruś Pan i Wendy” już dziś!

Teatr Baj zaprasza widzów od 7 roku życia na premierę sztuki „Piotruś Pan i Wendy”  na podstawie powieści Jamesa Matthew Barriego w  reż. Bartosz Kurowskiego. Premiera spektaklu odbędzie się
8 października br. o godz. 17:00. Tego dnia z najstarszego teatru lalek w Polsce, mieszczącego się przy Jagiellońskiej 28 w Warszawie przeniesiemy się do Nibylandii, do świata, w którym czekają przygody, nowe przyjaźnie, nieznane emocje, a także pierwsza miłość.

Zostawmy wszystko i lećmy z bohaterami spektaklu „Piotruś Pan i Wendy” do Nibylandii, gdzie czekają przygody, nowe przyjaźnie, nieznane emocje, pierwsza miłość (i pewnie też jakaś wróżka albo krokodyl, ale to na razie tajemnica). Wendy, John i Michael zrozumieją tam kilka rzeczy. Docenią wagę bajek na dobranoc. Doświadczą prawdziwej przyjaźni. Otworzą się nawzajem na własne przeżycia. Odkryją wartość wspólnego działania. I chcąc nie chcąc… dorosną.

Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawę, i każdy dorosły taką ulubioną zabawę tuli we wspomnieniach. To te często proste i przecież jednak mniej intelektualne czynności uczą nas w pierwszych okresach życia najwięcej. Dzięki nim zdobywamy kolejne umiejętności, poznajemy siebie i otoczenie, budujemy relacje z ludźmi, rozwiązujemy problemy, rozróżniamy emocje i uczymy się sobie z nimi radzić – tworzymy swoje ja. Ale zabawa to też przestrzeń radości i rozwijania wyobraźni – wyobraźni, którą raz po raz rozbudowujemy, używając niepozornego zaklęcia „na niby”. Zaklęcia, które w teatrze nabiera jeszcze większej i świetlistej mocy.

Twórcy
autor: James Matthew Barrie
tłumaczenie: Michał Rusinek
adaptacja i reżyseria: Bartosz Kurowski
scenografia: Klaudia Laszczyk
muzyka: Łukasz Damrych
ruch sceniczny: Szymon Michlewicz – Sowa

Obsada:

Aleksandra Muszyńska – Michael
Adriana Paprocka – Wendy
Aneta Płuszka – Pani Darling
Małgorzata Suzuki – Cynowy Dzwoneczek
Oskar Lasota (gościnnie) – John
Marcin Marcinowicz – Pan Darling
Dawid Mkrtchyan – Piotruś Pan
Robert Płuszka – Jakub Hak

_________________________________________________________________________________
Terminy spektakli: teatrbaj.pl/repertuar/piotrus-pan-i-wendy/