Praska Dorożka Teatralna znów wyrusza w trasę!

Zdjęcie ze spektaklu Mary, łowczyni skamielin. Dziewczyna w pięknej, długiej, bufiastej spódnicy i beżowej bluzce z bufiastymi rękawami stoi obok dwóch ogromnych twarzy. Twarze mają przymocowane duże rowerowe koła, na których przesuwają je ubrani na czarno aktorzy lalkarze stojący za nimi.

Tegoroczny projekt rewitalizacyjny Teatru Baj – Praska Dorożka Teatralna – zaczął się w tym roku nietypowo, bo od spektakli granych w siedzibie instytucji. W maju mogliśmy oglądać „Nieopodalję” w reż. Marka Idzikowskiego. Ale rozgłos i sympatię przyniosły projektowi przede wszystkim spektakle plenerowe, i grane w nietypowych przestrzeniach. I takie będziemy mogli oglądać jeszcze w czerwcu.

⬛ Już w najbliższą niedzielę: 12 czerwca, o g. 17:00 — Teatr Baj zaprezentuje przedstawienie „Mary, łowczyni skamielin” w reż. Tomasza Kaczorowskiego w przepięknych okolicznościach przyrody, nad Wisłą, obok Kamienia. Pawilonu edukacyjnego (ul. Wybrzeże Puckie 1, za Mostem Gdańskim).
Bilety: wstęp wolny

⬛ Kolejne spotkanie z „Mary, łowczyni skamielin”, będzie miało miejsce:
14.06, godz. 17:00 w Pałacyku Konopackiego, przy ul. Strzelecka 11/13
Bilety: wstęp wolny

________________________

Projekt rewitalizacyjny: „Praska Dorożka Teatralna” to kontynuacja projektów rewitalizacyjnych Teatru Baj prowadzonych od 2016 roku. Jest to unikalny, mobilny teatr, z którym w okresie wiosenno-letnim Teatr Baj odwiedza praskie podwórka i miejsca nieprzywykłe do prezentacji spektakli. Podróżujemy kolorowym samochodem, który dowozi aktorów i scenografię pod wskazane adresy. Przedstawienia pokazywane na praskich podwórkach obudowujemy starannie opracowanymi działaniami pedagogiczno-teatralnymi. Skumulowanie różnorodnych działań teatralnych i animacyjnych i zaprezentowanie ich w bardzo odmiennych praskich przestrzeniach za każdym razem sprawia mieszkańcom dużo radości, inspiruje do refleksji, ale też uczy innego spędzania wolnego czasu i odbioru sztuki.