Poniedziałek pełen emocji!

Aktualny tydzień rozpoczęliśmy niezwykle emocjonującym i twórczym poniedziałkiem!

Z ogromną radością a nawet dumą śpieszymy podzielić się z Wami informacjami o wyjątkowych wydarzeniach, które miały miejsce wczoraj w naszej siedzibie przy Jagiellońskiej 28.

Po pierwsze przybyli do nas przyjaciele z duńskiej grupy teatralnej „The Batida Theatre Company”. Wspólnie rozpoczęliśmy próby do spektaklu „Spaghetti” w reż. Sørena Ovesena. Będzie to wyjątkowa koprodukcja, której podstawę stanowi wymiana doświadczeń i rozwój form teatralnych dedykowanych scenie lalkarskiej. W ramach procesu twórczego zespół z Kopenhagi w składzie Søren Ovesen (reżyseria) oraz Tobias Heilmann, Maria Sonne i Simon Holm (obsada Prapremierowa) współpracować będzie z naszym zespołem aktorskim w składzie Piotr Michalski, Marta Gryko-Sokołowska i Andrzej Bocian (obsada planowanej Bajowej premiery). Zdradzimy Wam, że już pierwsza próba była dla naszych aktorów niezwykłym doświadczeniem. Piotr, Marta i Andrzej znaleźli się w nietypowej i wyjątkowej dla siebie sytuacji. Jak możecie zauważyć na jednym ze zdjęć zasiedli na widowni by oglądać na scenie artystów z grupy Batida! My już nie możemy doczekać się efektów ich wspólnej pracy.

Przedstawienie „Spaghetti” na naszej scenie będziecie mogli oglądać od 2 października br.

Po drugie właśnie wczoraj miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Delegacja Biura Kultury m.st. Warszawy w składzie: Pan Artur Jóźwik, Dyrektor Biura Kultury i Pani Aneta Subda-Kamola, Zastępczyni Dyrektora Biura Kultury wręczyła nowy kontrakt Ewie Piotrowskiej, Dyrektor Teatru Baj. W trakcie uroczystości Dyrektor Biura Kultury w sposób szczególny podkreślił wytrwałość i konsekwencję z jaką Dyrektor Ewa Piotrowska od wielu lat realizuje przyjętą przez siebie strategię rozwoju teatru Baj. To dzięki Niej scena przy Jagiellońskiej stała się nie tylko centrum twórczej wymiany doświadczeń, miejscem chętnie odwiedzanych przez polskich i zagranicznych twórców, posiadającym ofertę artystyczną dla widza dziecięcego w każdym wieku ale także przeszła generalny remont stając się jedną z najbardziej nowoczesnych placówek lalkarskich w kraju! Doceniono również niezwykłą skuteczność z którą Dyrektor Piotrowska reaguje na wyzwania zmieniającej się rzeczywistości – w tym ograniczenia związane z funkcjonowaniem w ramach reżimu sanitarnego.

Ogromnie się cieszymy i serdecznie gratulujemy kolejnej kadencji naszej wspaniałej Pani Dyrektor!

Życzymy wielu sukcesów i kolejnych lat wspólnej podróży z Teatrem Baj.

[zdj. Albert Roca Macia i Artur Grudzień]