Wędrówka – plenerowe koncerty dla dzieci

Plakat do koncertu piosenek pt. "Wędrówka". JEst w kolorach żółto-szaro-czarnych. Na plakacie znajduję się pięciolinia ułożona w krętą dróżkę na których liniach znajdują się zwierzątko - nutki, np. lew klucz wiolinowy, pszczółka - półnuta, kot -szesnastka, żąbko-ósemka, czy

26 czerwca 2022, w niedzielę o godz. 15:00, podczas Święta ulicy Stalowej, odbędzie się premiera koncertu dla dzieci pt. „Wędrówka” w reżyserii Ewy Piotrowskiej (Dyrektor Teatru Baj).
Następnie od 28 czerwca do 3 lipca będzie można uczestniczyć w koncertach w kolejnych lokalizacjach. Terminy i miejsca poniżej. Koncerty odbywać się będą bezpłatnie.

Koncert z uwielbianymi przez dzieci tekstami Danuty Wawiłow powstaje w ramach projektu: „Praska Dorożka Teatralna” Teatru Baj, realizowanego dzięki Zintegrowanemu Programowi Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Opis :
Nie zawsze trzeba daleko wędrować, żeby doświadczyć przyjemności i mądrości podróży. Podczas tej, ale i każdej innej, wędrówki będziemy się dużo śmiać, rozkosznie bawić i spędzać czas z tymi, których darzymy sympatią. Może się jednak zdarzyć też tak, że zmoczy nas deszcz, wystraszymy się mrówki albo spotka nas jakaś mniej miła przygoda. Nie ma jednak powodów, żeby zawracać albo się obrażać! Każdą sytuację trzeba przeżyć, oswoić, polubić i wyjść z niej silnym jak lew ze śpiewem na ustach.

Ten wyjątkowy koncert dla dzieci powstał na podstawie ciepłych, pełnych fantazji i humoru oraz życiowych prawd utworów napisanych przez wspaniałą Danutę Wawiłow. Piosenki mają w sobie mnóstwo radości i figlarności, ale niosą też ukojenie dla dziecięcych strachów. Wspólnie ze śpiewającymi i grającymi aktorami będziemy doświadczać zwykłej codzienności, ale z niezwykłej perspektywy najmłodszych. Poznamy między innymi Babcię i pudla, Damę i prosię, Kruka i żabkę, Pana Sikorka, Czarnego lwa, Kurze dydko, Człowieka ze złotym parasolem, Nocnego Marka i… i… i całą gromadę innych nietuzinkowych postaci, których przygody nas rozbawią i rozkołyszą.

Tak jak Wy uwielbiamy wiersze Danuty Wawiłow i nie zamierzamy tego ukrywać! Zrobimy natomiast wszystko, co w naszej twórczej mocy, żebyście ukochali je jeszcze bardziej i nucili przy każdej możliwej okazji. Znajdźcie nas podczas naszej „Wędrówki” i dołączcie!

Twórcy:
autor: Danuta Wawiłow
reżyseria: Ewa Piotrowska
muzyka: Wojciech Błażejczyk
scenografia: Martyna Štěpán-Dworakowska
ruch sceniczny: Marta Bury
asystent reżysera: Andrzej Bocian

Obsada: Elżbieta Bieda, Elżbieta Bielińska Marta Gryko-Sokołowska Andrzej Bocian Piotr Michalski Dawid Mkrtchyan (gościnnie), Robert Kowalczyk

𝐓𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐫𝐳𝐞𝐧́:

◾26.06, godz. 15:00 Premiera koncertu
Święto ulicy Stalowej, ul. Stalowa
goo.gl/maps/XGrafizFEwGjCWF38

◾28.06, godz. 17:00
ZMIANA MIEJSCA!
Kamień. Pawilon Edukacyjny -> Teatr Baj, ul. Jagiellońska 28

◾29.06, godz. 17:00
Park Michałowski – ul. Kawęczyńska 44
goo.gl/maps/FurH12GDk2McRiRP9

◾30.06, godz. 17:00
Centrum Kultury i Aktywności, ul. Siarczana 6
goo.gl/maps/xxGXgNaLHa8r8Dzy7

◾01.07, godz. 17:00
Park Praski – Muszla Koncertowa
goo.gl/maps/oGSwgMK5i9bFw7S17

◾02.07, godz. 15:00
ARTHOUSE, ul. Kołowa 18
goo.gl/maps/8Bs2v91FzvCdVeKn9

◾03.07, godz. 15:00
NA RÓŻYCU, wejście od ul. Ząbkowskiej
https://goo.gl/maps/sHMtFnimHBGssb8QA

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

„Wędrówka” powstała w ramach projektu „Praska Dorożka Teatralna”. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

O rewitalizacji:
Teatr Baj od 2016 roku realizuje projekty rewitalizacyjne, zmieniające oblicze prawobrzeżnej Warszawy. Dzięki Rewitalizacji zmienił się również sam Teatr, ponieważ wyremontowany i wyposażony został nasz budynek. Do tej pory realizowaliśmy projekty, z którymi wychodziliśmy do mieszkańców – prezentując spektakle i zapraszając na warsztaty plenerowo, tak też będzie już w czerwcu z wydarzeniami pt. „Wędrówka”. W ostatnim roku realizacji Programu zapraszamy również widzów do naszej siedziby, żeby podkreślić, że rewitalizacja to złożony proces, obejmujący tematy architektoniczne, urbanistyczne, społeczne, edukacyjne i kulturalne. Realizując w ramach projektu spektakl i zapraszając na niego widzów za darmo do naszego wyremontowanego budynku pokazujemy, jak wszystkie kwestie związane z rewitalizacją łączą się w całość