Śpij
Kategoria wiekowa:
od 0 do 3 lat
Data premiery:
23 marca 2012

Twórcy

reżyseria i scenografia: Alicja Morawska-Rubczak
muzyka: Wojciech Morawski
konsultacje – psychopedagodzy kreatywności:
Dominika Orłowska, Karolina Taranko

Obsada

Elżbieta Bieda i Andrzej Bocian
/ Magdalena Dąbrowska i Marta Gryko-Sokołowska
wykonanie muzyki na żywo:
Wojciech Morawski / Robert Kowalczyk

Czas trwania
30 min + 15 min zabawy

Nagrody i Wyróżnienia

Nagroda Rodziców w kategorii „Muzyka” na najbardziej rozwojową warszawską inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat (Słoneczniki, CzasDzieci.pl, 2012)

Opis spektaklu

Sprzedaż biletów na spektakle z nurtu Bajowe Najnaje odbywa się TYLKO on-line. Sprzedaż zamyka się na 70 minut przed przedstawieniem.

Połóżcie się wygodnie, a zobaczycie jak dużo może się wtedy wydarzyć. Zapraszamy Was do przytulnego i mięciutkiego świata wielkiej kołdry, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Poczujcie się swobodnie i bezpiecznie. Przekonacie się, jak wiele dzieje się na granicy jawy i snu. „Śpij” to przedstawienie o tym, jak pozornie zwyczajna czynność kładzenia się spać, może okazać się inspirująca i zaskakująca. To spektakl, który codzienności przygląda się w niecodzienny sposób i z właściwą niemowlętom dociekliwością i ciekawością, odkrywa świat.

„Śpij” powstało z myślą o najnajmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od kilku miesięcy do trzeciego roku życia. Specjalnie dla nich stworzyliśmy bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której będą mogły poczuć się zupełnie swobodnie, być nie tylko widzami, ale gośćmi. Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. „Śpij” jest przedstawieniem otwartym na interakcję i spontaniczność widzów,
w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka grana na żywo na akustycznych instrumentach, delikatne światło i przytulna „poduchowa” atmosfera, pozwolą widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie. Przedstawienie ma strukturę otwartą i tak naprawdę może nigdy się nie kończyć; zwłaszcza, gdy rodzice będą chcieli proponowane podczas spektaklu zabawy kontynuować z dziećmi w domu.

Spektakl w ramach nurtu repertuarowego Bajowe Najnaje, adresowanego do najnajmłodszej widowni – Bajowe Najnaje na Facebooku

Kilka informacji, które mogą okazać się dla Państwa pomocne:
1. Scena na Jagiellońskiej 54 znajduje się w Centrum Wielokulturowym w Warszawie, wejście umiejscowione jest od strony Placu Hallera.
2. Przedstawienia odbywają się w kameralnej i przytulnej przestrzeni, zapewniającej dobrą widoczność. Sala mieści do 40 widzów. Miejsca są nienumerowane.
3. Spektakle Najnajowe trwają 30 minut, jest to czas skupienia i oglądania, a po przedstawieniu aktorzy zapraszają do wspólnej zabawy, która trwa około 15 minut. Za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają ich opiekunowie.
4. Dbając o dobrą atmosferę i komfort, prosimy, aby w trakcie spektaklu nie jeść i nie pić oraz nie robić zdjęć i nie nagrywać. Maluchom będzie łatwiej skupić uwagę na przedstawieniu.
5. Prosimy o niespóźnianie się, aby nie zakłócać innym odbioru spektaklu. Spóźnionych widzów zapraszamy na pierwsze wolne miejsca.
6. W naszym foyer znajdą Państwo przestrzeń do wspólnej zabawy przed i po przedstawieniu. Zapewniamy miejsce dla wózków i przewijak.
7. Jeśli dziecko będzie czuło się swobodniej bez butów, może je zdjąć przed spektaklem.
8. W pobliżu jest strefa darmowego parkowania. Proszę dać sobie trochę czasu na zaparkowanie, niekiedy znalezienie wolnego miejsca zajmuje kilka minut.
9. Dojazd transportem publicznym: przystanek „Plac Hallera” – autobusy 135, 166, 170, 176, 212 i 338, tramwaje 6, 18, 20 i 28.
10. Jeśli będą Państwo mieli pytania, chętnie na nie odpowiemy: bow@teatrbaj.pl, 519 059 612, 22 818 08 21 (od poniedziałku do piątku od 8:30 do 16:00)

Galeria

Comments are closed.