Śpij
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Category:
od 0 do 3 lat
Release date:
23 marca 2012

Twórcy

reżyseria i scenografia: Alicja Morawska-Rubczak
muzyka: Wojciech Morawski
konsultacje – psychopedagodzy kreatywności:
Dominika Orłowska, Karolina Taranko

Obsada

Elżbieta Bieda i Andrzej Bocian
/ Magdalena Dąbrowska i Marta Gryko-Sokołowska
wykonanie muzyki na żywo:
Wojciech Morawski / Robert Kowalczyk

Czas trwania
30 min + 15 min zabawy

Opis spektaklu

Sprzedaż biletów na spektakle z nurtu Bajowe Najnaje odbywa się TYLKO on-line. Sprzedaż zamyka się na 70 minut przed przedstawieniem.

Połóżcie się wygodnie, a zobaczycie jak dużo może się wtedy wydarzyć. Zapraszamy Was do przytulnego i mięciutkiego świata wielkiej kołdry, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Poczujcie się swobodnie i bezpiecznie. Przekonacie się, jak wiele dzieje się na granicy jawy i snu. „Śpij” to przedstawienie o tym, jak pozornie zwyczajna czynność kładzenia się spać, może okazać się inspirująca i zaskakująca. To spektakl, który codzienności przygląda się w niecodzienny sposób i z właściwą niemowlętom dociekliwością i ciekawością, odkrywa świat.

„Śpij” powstało z myślą o najnajmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od kilku miesięcy do trzeciego roku życia. Specjalnie dla nich stworzyliśmy bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której będą mogły poczuć się zupełnie swobodnie, być nie tylko widzami, ale gośćmi. Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. „Śpij” jest przedstawieniem otwartym na interakcję i spontaniczność widzów,
w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka grana na żywo na akustycznych instrumentach, delikatne światło i przytulna „poduchowa” atmosfera, pozwolą widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie. Przedstawienie ma strukturę otwartą i tak naprawdę może nigdy się nie kończyć; zwłaszcza, gdy rodzice będą chcieli proponowane podczas spektaklu zabawy kontynuować z dziećmi w domu.

Kilka słów do najnajowych opiekunów – czyli co należy wiedzieć, przychodząc na spektakl:

  • spektakl odbywa się w kameralnej, przytulnej przestrzeni – w namiocie rozstawionym na Małej Scenie,
  • specyfika przedstawienia nie pozwala na wejście do namiotu po jego rozpoczęciu, prosimy o punktualne przybycie
    (spóźnieni widzowie nie będą mogli wejść na spektakl ani otrzymać zwrotu pieniędzy za bilety),
  • przed wejściem do namiotu, w którym odbywa się spektakl, należy zdjąć buty (można przynieść ze sobą kapcie),
  • prosimy, aby w trakcie przedstawienia nie spożywać pokarmów i napojów,
  • prosimy o nierobienie zdjęć podczas spektaklu.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Nagroda Rodziców w kategorii muzyka w konkursie Słoneczniki 2012 na najbardziej rozwojową warszawską inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat organizowanym przez portal CzasDzieci.pl (2012)

Galeria

Comments are closed.