Nie ma… nie ma… jest
Kategoria wiekowa:
od 0 do 3 lat
Data premiery:
18 maja 2013

Twórcy

reżyseria, scenografia i muzyka:
Andrzej Bocian
konsultacje  psychopedagodzy kreatywności:
Dominika Orłowska i Karolina Taranko

Obsada

Marta Gryko-Sokołowska
Andrzej Bocian

Czas trwania
30 min + 15 min zabawy

Opis spektaklu

Sprzedaż biletów na spektakle z nurtu Bajowe Najnaje odbywa się TYLKO on-line. Sprzedaż zamyka się na 70 minut przed przedstawieniem.

„Nie ma… nie ma… jest!” – to słowa z zabawy z milusińskim, którą dobrze znamy. Nie ma mnie, nie ma mnie i nagle… jestem, zjawiam się, powracam, by znowu być z Tobą. Powtarzanie tego samego zdarzenia nie nuży, bo za każdym razem czyni nas-dorosłych powodem i świadkiem zachwytu dziecka. Ta prosta zabawa przypomina nam, jacy byliśmy, zanim staliśmy się duzi i pokazuje, że to my jesteśmy cudem dla naszego malucha. Czy to nie piękne i zobowiązujące? Przedstawienie dla dzieci i rodziców, w którym aktorzy tworzą świat pełen rozmaitych kształtów, dźwięków i niespodziewanych zdarzeń. Wykorzystując proste cylindryczne obiekty zaglądają w świat najwcześniejszego dzieciństwa, gdzie rzeczy dzieją się „po prostu” i niezwykle zarazem, a czas płynie nie zawsze miarowo. To opowieść o spotkaniu dziecka z dorosłym oraz dorosłości z dzieciństwem.

Spektakl w ramach nurtu repertuarowego Bajowe Najnaje, adresowanego do najnajmłodszej widowni – Bajowe Najnaje na Facebooku

Kilka informacji, które mogą okazać się dla Państwa pomocne:

1. Scena na Jagiellońskiej 54 znajduje się w Centrum Wielokulturowym w Warszawie, wejście umiejscowione jest od strony Placu Hallera.
2. Przedstawienia odbywają się w kameralnej i przytulnej przestrzeni, zapewniającej dobrą widoczność. Sala mieści do 40 widzów. Miejsca są nienumerowane.
3. Spektakle Najnajowe trwają 30 minut, jest to czas skupienia i oglądania, a po przedstawieniu aktorzy zapraszają do wspólnej zabawy, która trwa około 15 minut. Za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają ich opiekunowie.
4. Dbając o dobrą atmosferę i komfort, prosimy, aby w trakcie spektaklu nie jeść i nie pić oraz nie robić zdjęć i nie nagrywać. Maluchom będzie łatwiej skupić uwagę na przedstawieniu.
5. Prosimy o niespóźnianie się, aby nie zakłócać innym odbioru spektaklu. Spóźnionych widzów zapraszamy na pierwsze wolne miejsca.
6. W naszym foyer znajdą Państwo przestrzeń do wspólnej zabawy przed i po przedstawieniu. Zapewniamy miejsce dla wózków i przewijak.
7. Jeśli dziecko będzie czuło się swobodniej bez butów, może je zdjąć przed spektaklem.
8. W pobliżu jest strefa darmowego parkowania. Proszę dać sobie trochę czasu na zaparkowanie, niekiedy znalezienie wolnego miejsca zajmuje kilka minut.
9. Dojazd transportem publicznym: przystanek „Plac Hallera” – autobusy 135, 166, 170, 176, 212 i 338, tramwaje 6, 18, 20 i 28.
10. Jeśli będą Państwo mieli pytania, chętnie na nie odpowiemy: bow@teatrbaj.pl, 519 059 612, 22 818 08 21 (od poniedziałku do piątku od 8:30 do 16:00)

Galeria

Comments are closed.