Książeczka
Kategoria wiekowa:
od 0 do 3 lat
Data premiery:
16 kwietnia 2016

Twórcy

reżyseria i scenografia:
Elżbieta Bieda, Marek Zimakiewicz
muzyka: Kamil Zawiślak
konsultacje – psychopedagodzy kreatywności: Dominika i Karolina Orłowskie

Obsada

Elżbieta Bieda
Marek Zimakiewicz

Czas trwania
30 min + 15 min zabawy

Nagrody i Wyróżnienia

Nagroda specjalna za rozwój sztuki teatru dla młodych, XX Międzynarodowy Festiwal Lalkowy „Golden Sparkle” (Kragujevac, Serbia, 2018).
Wyróżnienie za walory plastyczne; XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania” (Toruń, 2016).
Nagroda Kot w Worku dla Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza; XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” (Warszawa, 2016).
Wyróżnienie Jurorów Juniorów; XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” (Warszawa, 2016).
Nagroda specjalna dla Alberta Roca Maciá w Konkursie Fotografii Teatralnej, Instytut Teatralny (Warszawa, 2017).

Opis spektaklu

Sprzedaż biletów na spektakle z nurtu Bajowe Najnaje odbywa się TYLKO on-line. Sprzedaż zamyka się na 70 minut przed przedstawieniem.

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od początku, od zaraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej niezwykłej książki – pełnej barw, kształtów i dźwięków. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to niezwykła teatralna książka, to po prostu wciąga po uszy.

Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej niż kiedykolwiek potem. Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący.

Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form wprowadzających dzieci w świat przyrody. Twórcy zafascynowani origami i kirigami budują świat Książeczki, który też może ożyć, jak wszystko w teatrze lalek.

Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z papierem. Zachęcają do tworzenia swoich własnych małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, kirigami i przede wszystkim wyobraźni.

Spektakl w ramach nurtu repertuarowego Bajowe Najnaje, adresowanego do najnajmłodszej widowni – Bajowe Najnaje na Facebooku

Kilka informacji, które mogą okazać się dla Państwa pomocne:
1. Scena na Jagiellońskiej 54 znajduje się w Centrum Wielokulturowym w Warszawie, wejście umiejscowione jest od strony Placu Hallera.
2. Przedstawienia odbywają się w kameralnej i przytulnej przestrzeni, zapewniającej dobrą widoczność. Sala mieści do 40 widzów. Miejsca są nienumerowane.
3. Spektakle Najnajowe trwają 30 minut, jest to czas skupienia i oglądania, a po przedstawieniu aktorzy zapraszają do wspólnej zabawy, która trwa około 15 minut. Za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają ich opiekunowie.
4. Dbając o dobrą atmosferę i komfort, prosimy, aby w trakcie spektaklu nie jeść i nie pić oraz nie robić zdjęć i nie nagrywać. Maluchom będzie łatwiej skupić uwagę na przedstawieniu.
5. Prosimy o niespóźnianie się, aby nie zakłócać innym odbioru spektaklu. Spóźnionych widzów zapraszamy na pierwsze wolne miejsca.
6. W naszym foyer znajdą Państwo przestrzeń do wspólnej zabawy przed i po przedstawieniu. Zapewniamy miejsce dla wózków i przewijak.
7. Jeśli dziecko będzie czuło się swobodniej bez butów, może je zdjąć przed spektaklem.
8. W pobliżu jest strefa darmowego parkowania. Proszę dać sobie trochę czasu na zaparkowanie, niekiedy znalezienie wolnego miejsca zajmuje kilka minut.
9. Dojazd transportem publicznym: przystanek „Plac Hallera” – autobusy 135, 166, 170, 176, 212 i 338, tramwaje 6, 18, 20 i 28.
10. Jeśli będą Państwo mieli pytania, chętnie na nie odpowiemy: bow@teatrbaj.pl, 519 059 612, 22 818 08 21 (od poniedziałku do piątku od 8:30 do 16:00)

Galeria

Comments are closed.