Książeczka
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Category:
od 0 do 3 lat
Release date:
16 kwietnia 2016

Twórcy

reżyseria i scenografia: Elżbieta Bieda,
Marek Zimakiewicz
muzyka: Kamil Zawiślak
konsultacje – psychopedagodzy kreatywności: Dominika i Karolina Orłowskie

Obsada

Elżbieta Bieda
Marek Zimakiewicz

Czas trwania
30 min + 15 min zabawy

Opis spektaklu

Sprzedaż biletów na spektakle z nurtu Bajowe Najnaje odbywa się TYLKO on-line. Sprzedaż zamyka się na 70 minut przed przedstawieniem.

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od początku, od zaraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej niezwykłej książki – pełnej barw, kształtów i dźwięków. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to niezwykła teatralna książka, to po prostu wciąga po uszy.

Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej niż kiedykolwiek potem. Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący.

Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form wprowadzających dzieci w świat przyrody. Twórcy zafascynowani origami i kirigami budują świat Książeczki, który też może ożyć, jak wszystko w teatrze lalek.

Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z papierem. Zachęcają do tworzenia swoich własnych małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, kirigami i przede wszystkim wyobraźni.

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Nagroda specjalna za rozwój sztuki teatru dla młodych na 20. Międzynarodowym Festiwalu Lalkowym „Golden Sparkle” w Kragujevac (Serbia, 2018).
Wyróżnienie za walory plastyczne; XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu (2016).
Nagroda Kot w Worku dla Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza; XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” w Warszawie (2016).
Wyróżnienie przyznane przez Jurorów Juniorów; XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” w Warszawie (2016).
Nagroda specjalna dla Alberta Roca Macii za „umiejętne połączenie dyscypliny, swobody i radości podczas podczas fotografowania trudnego formalnie spektaklu”; Konkurs Fotografii Teatralnej, Instytut Teatralny w Warszawie (2017).

Galeria

Comments are closed.