Gęś, Śmierć i Tulipan
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
kategoria:
od 10 lat
data premiery:
12 października 2013
czas trwania:
0 godz. 35 min.

Twórcy

autor: Wolf Erlbruch
tłumaczenie: Łukasz Żebrowski
reżyseria i scenografia:
Marcin Jarnuszkiewicz
muzyka: Mateusz Dębski
asystenci reżysera:
Marta Mielcarek, Marcin Marcinowicz

Obsada

Elżbieta Bielińska – Gęś
Małgorzata Suzuki – Śmierć
Robert Płuszka – Towarzysz Podróży

Opis spektaklu

Pewnego dnia Gęś spotyka Śmierć. Nie… Pewnego dnia Gęś zauważa Śmierć, która przecież towarzyszyła jej od zawsze, od dnia narodzin. Jak teraz zmieni się jej świat? Czy życie ze Śmiercią u boku aż tak bardzo będzie różniło się od dotychczasowego?

Reżyser Marcin Jarnuszkiewicz, zainspirowany książką niemieckiego autora Wolfa Erlbrucha „Gęś, śmierć i tulipan”, przedstawia prostą historię spotkania Gęsi i Śmierci w niezwykle poetycki sposób. Muzyka i obrazy stają się ważniejsze niż słowa, które padają rzadko: najważniejsze wydarza się pomiędzy i ponad nimi. Ten spektakl jest zaproszeniem do wzruszeń i przemyśleń.

Nagroda specjalna „za ocalenie i pielęgnowanie metafizyki, sacrum, duchowości i osobnego wymiaru czasu w spektaklu Marcina Jarnuszkiewicza”, MASKARADA – Międzynarodowy Festiwal Ożywionej Formy w Rzeszowie (2017)
Nagroda za muzykę dla Mateusza Dębskiego, XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu (2016)
Nagroda Śląskiego Oddziału ZASP za animację w przedstawieniu na 12. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Katowice – Dzieciom” (2015)
III nagroda na XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (2015)
Nagrody aktorskie w dziedzinie animacji lalkowej im. prof. Władysława Jaremy dla Elżbiety Bielińskiej i Małgorzaty Suzuki
przyznane przez ZASP na XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (2015)
Nagroda dla Mateusza Dębskiego za muzykę na XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (2015)
Grand Prix „Złocisty” dla najlepszego spektaklu XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK (2015)
Atest Polskiego Ośrodka ASSITEJ – Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego (2015)
Nagroda dla Marcina Jarnuszkiewicza za inscenizację przedstawienia na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym WALIZKA w Łomży (2014)
III nagroda na IV Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi za piękne obrazy, zatrzymany czas i filozoficzny przekaz docierający z równą siłą do dzieci i dorosłych (2014)

Galeria

.