„Magiczna noc w teatrze”

„Już zapadał zmierzch, kiedy Marysia, Józio i ich Kotka stanęli przed bramą jasnego budynku wyglądającego jak pałac. Zaskakujące było to, że sąsiadowały z nim zwykłe kamienice. Przez metalową bramę widać było oświetlony dziedziniec. Furtka była uchylona, więc zaciekawieni weszli do środka. Nad bramą wznosił się dach. Na lewo i prawo były wysokie schody, prowadzące na pierwsze piętro, ale przyciągnął ich dziedziniec wypełniony światłem lamp. Stanęli na środku zauroczeni. Stąd pałac wyglądał jeszcze bardziej niesamowicie. Dwie półokrągłe wieże w rogach, kilka rzędów wielkich okien i jedno okrągłe na szczycie.”

Tak możecie przeczytać w najnowszej publikacji Teatru Baj. Wydawnictwo dla dzieci zostało stworzone w ramach projektu artystycznego  Najstarszy teatr lalek dzieciom – wydanie książki z okazji jubileuszu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W dniu 18 listopada, o godzinie 13:00, w warszawskim Teatrze Baj, miało miejsce wydarzenie otwierające obchody 95-lecia Teatru Baj, którym to była promocja książki pt. „Magiczna noc w teatrze” wzbogacona spotkaniem z autorką Aldoną Szczygieł-Kaszubą i ilustratorką Moniką Urbaniak. Spotkanie poprowadziła Beata Jewiarz – dziennikarka i aktorka. Była to pierwsza okazja, by usłyszeć fragment książki, a ta została odczytana przez duet: Beatę Jewiarz i Roberta Płuszkę, wieloletniego aktora Teatru Baj.

Książkę można kupić od dziś w Kasie Teatru Baj, która to może stanowić wyjątkowy prezent Mikołajkowy czy też lekturę do zagłębienia się w magię Teatru.