Zaczynamy sezon 2022 / 2023

okładka katalogu teatralnego na sezon 2022 / 2023. Na osypującej się bryle osadzony jest napis Teatr Baj czerwoną piękną typografią oraz bohaterowie naszych spektakli Pinokio, Niebieska skarpetka i marynarz, Geś, Kot Filemon, Rakieta oraz Daria (lalka z muralu Dariusza Twardocha)

Szanowni Państwo,
Drodzy Widzowie,

pełni pasji, energii i nowych pomysłów zaczynamy kolejny sezon teatralny. Będzie intensywny, kolorowy, różnorodny, z mnóstwem atrakcji zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów.
Zadbamy o to, żeby wszyscy czuli się w Baju swobodnie i bezpiecznie, żeby kontakt ze sztuką teatru pozostawiał dobre emocje, które później będą wracać w czułych wspomnieniach.
Baj jako nestor polskiego teatru lalek dla dzieci stara się być wierny tradycji, a jednocześnie mieć otwarte ucho na współczesność, aby czerpać z niej to, co wartościowe. Staramy się wszyscy, aby przygotowana oferta repertuarowa i edukacyjna była znakomicie dostosowana do aktualnych potrzeb i trendów oraz wyznawała szczere wartości budujące młodego człowieka. Dbamy o to, aby w pełni wykorzystywać możliwości teatru i teatralnej technologii wywołując w widzach przeżycia zapadające w pamięć i rozwijające ich kulturową obecność w świecie, w który z nieskrywaną radością i dumą wkraczają.
Mamy nadzieję, że w rozpoczynającym się sezonie niejednokrotnie będziemy mieli możliwość spędzenia
wspólnie twórczego czasu. Czekamy na Wasze uśmiechy i dobre humory, ale także na Wasze wzruszenia i nostalgię. Obiecujemy, że nie będziecie się z nami nudzić!
W imieniu całego zespołu Teatru Baj zapraszam do spotkania z nami, na razie za pośrednictwem wydawnictwa – katalogu online, a w wybranym i dogodnym terminie – osobiście – w naszym pałacu dla dzieci na warszawskiej Pradze.

Przesyłam teatralne pozdrowienia
Ewa Piotrowska
Dyrektor Teatru Baj