Finał Praskich partnerstw pedagogiczno-teatralnych

15 listopada, w Domu Kultury „Świt”, odbędzie się Finał Praskich partnerstw pedagogiczno-teatralnych

Praskie partnerstwa pedagogiczno-teatralne to czwarta edycja projektu, którego formuła opiera się przede wszystkim na wzajemnej wymianie wiedzy i doświadczenia pomiędzy różnymi praskimi organizacjami i instytucjami. Uczymy się w jego trakcie wsłuchiwać w swoje wzajemne pedagogiczno-artystyczne potrzeby i próbujemy je realizować.

W tegorocznej edycji oprócz Teatru Baj wezmą udział: Dom Kultury „Świt”, Szkoła Podstawowa nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida, edukatorzy wywodzący się z Fundacji Pozytywna Praga, Szkoła Podstawowa nr 258 im. gen. Jakuba Jasińskiego, Stowarzyszenie Praktyków Dramy Stop-Klatka, Grupa Teatralna „Manufaktura myśli” (wcześniej funkcjonująca przy Szkole Podstawowej nr 395, teraz działająca niezależnie), Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Pragi Północ, Towarzystwo Przyjaciół Pragi, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 99 im. Małego Powstańca.

W piątkowe późne popołudnie grupy dzieci i młodzieży zaprezentują spektakle i prace ceramiczne, które powstawały podczas warsztatów. To będzie co prawda tylko namiastka kilkumiesięcznej pracy, ale wszyscy bardzo dbali o to, żeby była jak najciekawsza i najbardziej atrakcyjna dla widzów. Dla dzieci będzie to także możliwość zaprezentowania się na scenie – często pierwszy raz w życiu – i pokonania stresu. Dbamy więc o to, żeby gala oprócz swego uroczystego charakteru była także przyjazna dla młodych artystów.

Dla oddania atmosfery projektu Finałowi towarzyszy także wystawa fotografii, które zrobił Albera Roca Macià podczas twórczych warsztatów.

Hasłem towarzyszącym projektowi od pierwszej edycji jest nieustająco:

Jestem dobry. Jestem mądry. Jestem ważny. Jestem z Pragi.