Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz najważniejszą nagrodę sekcji Teatrów Lalkowych HENRYK przyznano Elżbiecie Bielińskiej.
Elżbieta Bielińska jest etatową aktorką Teatru Baj od 1984 roku. Przez ten czas zagrała w ponad 40 premierowych tytułach. Doskonale sprawdza się jako pedagog, zwłaszcza młodzieży i dorosłych. To aktorka niezwykle czuła i precyzyjna. Doskonale odnajduje się w animacji, co w największym stopniu pokazała w spektaklu „Gęś, Śmierć i Tulipan” wyreżyserowanym przez Marcina Jarnuszkiewicza. Spektakl zdobył wiele nagród na polskich i zagranicznych festiwalach. W 2015 roku otrzymał Atest Polskiego Ośrodka ASSITEJ – Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego. Aktualnie można ją oglądać w spektaklach: „Plastusiowy Pamiętnik” w reż. Lecha Chojnackiego, Przygody kota Filemona” w reż. Agaty Kucińskiej, „Gęś, Śmierć i Tulipan” w reż. Marcina Jarnuszkiewicza, „Ja, Maluch i morze” w reż. Marka Zákosteleckýego oraz „Dziadek do orzechów” w reż. Ewy Piotrowskiej. W Teatrze Baj pełniła również funkcję instruktora podczas warsztatów dla nauczycieli, specjalnych zajęć przygotowanych dla młodzieży, a także, podczas zajęć z seniorami. W 2008 roku została uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Ulubiona bajka z dzieciństwa Elżbiety Bielińskiej to „Pchła Szachrajka”. Role w spektaklach Teatru Baj, które darzy największą sympatią to rola Gęsi w spektaklu „Gęś, śmierć i tulipan” i rola Człowieka-Zegara w „Dziadku do orzechów”. Bohater, którego chciałby zagrać powinien być inny niż postaci w których wcielała się do tej pory.