Dzień Dziecka i „Wspaniały świat” z filmu „Aladyn” Disney`a

Znany aktor Tomasz Kot pochylony jest nad młodym chłopcem, z którym w tym samym kierunku patrzy z zaskoczeniem (zdradzając patrzy w kierunku sceny teatralnej)

Przez kilka ostatnich dni intensywniej spotykamy się z Wami pod hasłem: Dzień Dziecka z Bajem, zarówno w Teatrze jak i poza nim. Chociaż pragniemy, by każde nasze spotkanie było świętem, to w takim dniu jak ten, nie może się obyć bez niespodzianek!

Mamy jeszcze jedną!
Dzisiaj odbywa się internetowa premiera teledysku do piosenki „Wspaniały świat” z filmu Aladyn. Teledysku o tyle wyjątkowego, że przygotowanego w polskim języku migowym. I nagranego w naszym Teatrze! Wspólnie z Fundacja Kultury bez Barier, Disney Polska i młodymi aktorami z Ośrodek dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie zapraszamy do Wspaniałego świata!

Obejrzyjcie teledysk:

https://www.youtube.com/watch?v=_wKWW31WPtY

Opis teledysku:

Teledysk w formie nagrania spektaklu teatralnego. Pełna widownia teatru, przed nimi niebieska kurtyna. Za kulisami Tomek Kot i kilkoro dzieci w obsłudze efektów specjalnych i oświetlenia. Czekają z niecierpliwością na rozpoczęcie.

Kurtyna unosi się – na scenie Aladyn i Dżasmina. Migają tekst piosenki. Za nimi scenografia w formie pałacu owiniętego błyszczącą folią. Za kulisami przygotowanie do pierwszego efektu specjalnego – wszystko się udaje, gdy Aladyn i Dżasmina siadają na latającym dywanie, podwieszonym na cienkich linkach, i unoszą się kilkadziesiąt centymetrów nad sceną.

Kolejny efekt specjalny – Dżin, także zjawia się na scenie uniesiony w powietrze! Ekipa za kulisami przybija piątkę, oddycha z ulgą. Na widowni Bernard, tłumacz języka migowego – na jego uśmiechniętej twarzy także widać ulgę.

Podczas refrenu piosenki reflektory oświetlają widownię, wśród widzów aktorzy przebrani za postaci i zwierzęta z filmu – w kolorowych strojach, także migają fragmenty piosenki. Na scenie coraz więcej postaci, poruszają kolorowymi materiałami, tworząc migotliwe tło dla Aladyna i Dżasminy.

Piosenka kończy się. Aktorzy stają na krawędzi sceny, kłaniają się. Na ich twarzach maluje się radość i duma. Z góry spada kolorowe confetti, aktorzy kłaniają się.

________________

#BAJbezbarier#bezbarier#Disney#TomaszKot#językmigowy#Alladyn#PJM#MuzykaPJM