Premiera książki pt. „Magiczna noc w teatrze” – spotkanie autorskie

Premiera książki pt. „Magiczna noc w teatrze” – spotkanie autorskie

Kategoria wiekowa: Od lat
Data premiery: 18 listopada 2023
Czas trwania

Opis spektaklu

18 listopada, o godzinie 13:00, w warszawskim Teatrze Baj, odbędzie się premiera książki pt. „Magiczna noc w teatrze”. Spotkanie z autorką Aldoną Szczygieł-Kaszubą i ilustratorką Moniką Urbaniak poprowadzi Beata Jewiarz – dziennikarka i aktorka. Będzie to również pierwsza okazja, by usłyszeć fragment książki, który zostanie odczytany przez duet: Beatę Jewiarz i Roberta Płuszkę, wieloletniego aktora Teatru Baj.

Książka „Magiczna noc w teatrze” to przewodnik po świecie Teatru, opowiedziana w formie fabularnej historii, która wciąga zarówno małych, jak i dużych czytelników. Wplecione w nią są przykłady scenografii, lalek teatralnych i kostiumów ze spektakli, które przez blisko sto lat fascynują widzów Teatru Baj.
To niezwykłe dzieło, które przeniesie Was w świat magii teatru, odkrywając kulisy tego wyjątkowego miejsca.

Książka, wydana w limitowanym nakładzie, nawiązująca do historii i tradycji Baja, ma podkreślać wyjątkowość tego miejsca i tej dziedziny sztuki, która od blisko stu lat edukuje i wprowadza najmłodszych w świat kultury.

Książka będzie dostępna w sprzedaży w Kasie Teatru od 18 listopada.

Kilka słów o książce:

Pewnego marcowego wieczoru Marysia, Józio i ich Kotka trafiają do teatru. Spotykają tam Pana Baja, który zabiera ich na niezwykłą wycieczkę po teatralnym gmachu. A akurat tej nocy dzieją się tam rzeczy, które niewielu ludzi widziało…

Historia ta wydarza się w wyjątkowym miejscu. W Teatrze Baj, najstarszym teatrze lalek dla dzieci w Polsce, który w 2023 roku kończy 95 lat.

Dla kogo jest ta książka?
Dla dzieci i dla rodziców, którzy chcieliby razem ze swoimi pociechami lepiej poznać świat teatru.

Książka opowiada o istocie teatru, jaką jest przedstawianie na scenie opowieści, które wciągają i wywołują emocje. O scenografii, która tworzy oryginalny świat dla każdego spektaklu. O teatralnych lalkach i scenicznych postaciach, z których każda ma swoją niepowtarzalną osobowość. A wszystko to razem splata się w niezwykłą i bogatą historię każdego teatru. Nie wszyscy mogą ją poznać. Zdarzają się jednak takie magiczne noce jak ta, która przydarzyła się bohaterom – i wtedy magia teatru ujawnia się w całej okazałości.

Książka została wydana w ramach projektu pod nazwą „Najstarszy teatr lalek dzieciom – wydanie książki z okazji jubileuszu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Twórcy

  • autorka

    Aldona Szczygieł-Kaszuba

  • ilustracje

    Monika Urbaniak

  • prowadząca

    Beata Jewiarz

Obsada

Wybierz termin

Zapisz się do naszego newslettera