Zabajowisko: Teatralne drugie życie starych zabawek

W grudniu zapraszamy na Zabajowisko stare lub zniszczone zabawki – pluszaki i lalki, które chciałyby zostać aktorami teatru lalek. Pokażemy tym, którzy je przyniosą, jak można dać zabawkom drugie życie w teatrze. Spróbujemy zastanowić się, jak można je przystosować do grania w teatrze lalkowym. Prosimy o przyniesienie zabawek, które nie są już w użyciu, bo być może trzeba będzie je przerobić – rozpruć troszkę i zszyć w inny sposób albo coś do nich doczepić i przykleić, żeby stały się lalkami teatralnymi, czyli takimi, które można ożywiać i przedstawić za ich pomocą rozmaite historie. Będziemy się także uczyć sztuki animacji, czyli ożywiania, aby móc przedstawić jakąś przygodę, którą nasza zabawka przeżyła. Trzeba więc wcześniej poprosić swoją zabawkę, żeby nam ją opowiedziała, i słuchać jej uważnie. I z wyobraźnią, bo bez wyobraźni teatr nie istnieje.

Każdy swoją zabawkę zabierze z powrotem do domu, aby mogła tam grać w domowym teatrze lalek wtedy, kiedy tylko będzie miała ochotę.

Inspiracją dla grudniowych warsztatów jest przygotowywany w Teatrze Baj spektakl „Dziadek do orzechów”, który swoją premierę będzie miał 14 grudnia.

pomysł i prowadzenie: Marek Zimakiewicz, aktor Teatru Baj

15 grudnia 2019, niedziela, o godz. 15:00

Scena na Jagiellońskiej 54

wiek dzieci: od 5 do 10 lat
czas trwania warsztatów: 60 minut
liczba uczestników: do 15 osób
cena biletu na warsztaty: 10 zł (od osoby)*

* Zasadą warsztatów jest współuczestnictwo dzieci i rodziców/opiekunów. Bilet powinno posiadać zarówno dziecko, jak i opiekun.

Bilety można kupić TYLKO on-line na stronie Teatru.

29.11.2019
 

Comments are closed.