Teatr ze wszystkiego, odc. 16: KamisziBAJ

Kochani Widzowie!

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu „Teatr ze wszystkiego”. Dzisiaj pokażemy jak zrobić kamishibai – czyli papierowy teatr. Przy realizacji bardzo przyda się też dobra opowieść – może macie swoją ulubioną bajkę albo baśń zasłyszaną od babci? Aktorka Teatru Baj – Elżbieta Bieda – która przygotowała dzisiejszy odcinek zainspirowała się w filmie usłyszaną kiedyś i zapamiętaną przypowieścią.

Naszą Bajową formę nazwaliśmy kamisziBAJem. Z obrazu i słowa powstała scena, która zmieści się w każdym domu i mieszkaniu. A może zaprosicie sąsiadów na widowisko w ogrodzie? Jesteśmy pewni, że pomysły Wam dopiszą.

Nie przerywamy naszego czwartkowego cyklu „Teatr ze wszystkiego”. Chcemy spotykać się z Wami i przekazywać teatralne inspiracje przez całe wakacje. Zaglądajcie do nas regularnie i jeśli będziecie mieli ochotę – pochwalcie się swoimi pracami. Sprawicie nam ogromną przyjemność przesyłając zdjęcia i/lub filmy na adres: bow@teatrbaj.pl.

Pozdrawiamy serdecznie

Teatr Baj

„Teatr ze wszystkiego” to cykl krótkich filmików edukacyjnych podpowiadających, jak można bawić się w teatr w domu. Chcemy w ten sposób kontynuować ideę naszych warsztatów dla dzieci i rodziców Zabajowisko.

 

16.7.2020
 

Comments are closed.