Teatr Baj partnerem XXV Przeglądu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży MASKA

Teatr Baj po raz kolejny był partnerem Mazowieckiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży MASKA im. Piotra Grabowskiego organizowanego przez Dom Kultury „Świt”. W tym roku Przegląd odbył się już po raz 25. Podczas trzech dni 12, 14 i 15 marca dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne prezentowały swoje spektakle przed profesjonalnym jury. Teatr Baj reprezentowała w gronie jurorów aktorka Elżbieta Bielińska.

W tegorocznej MASCE wzięło udział ponad 300 osób, 25 zespołów teatralnych z różnych dzielnic Warszawy i z terenu Mazowsza – z Piaseczna, Nowej Iwicznej, Serocka, Żyrardowa.

28 marca, dzień po Międzynarodowym Dniu Teatru, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom. Teatr Baj ufundował nagrody dla zwycięzców w kategorii: Szkoły podstawowe, klasy I-III. Trzy zwycięskie grupy otrzymały od Teatru Baj zaproszenia na spektakl „GRZECZNA”:

grupa „Diament” ze Szkoły Podstawowej nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy” przy ul. Międzyborskiej 70, która zajęła II miejsce (ex aequo) za przedstawienie „Kopciuszek na Harley’u”,

grupa „Olimpijczycy” ze Szkoły Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków przy ul. Ostródzkiej 175, która zajęła II miejsce (ex aequo) za przedstawienie „Szewczyk Dratewka”,

grupa „Kraina Fantazji” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 przy ul. Drewnianej 8, która zajęła III miejsce za przedstawienie „Nie ma tego złego”.

Będzie nam bardzo miło gościć laureatów na naszym spektaklu 15, 16 i 17 maja 2019 r. na Scenie przy Głębockiej 66. Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby teatralna pasja w nich nie gasła.

Gratulujemy także Domowi Kultury „Świt” organizacji XXV Przeglądu MASKA. Misja Przeglądu, którą jest „doświadczanie teatru jako aktor i widz oraz rozwój poprzez sztukę”, jest bardzo bliska misji Teatru Baj, dlatego z przekonaniem od kilku lat partnerujemy w organizacji MASKI.

3.4.2019
 

Comments are closed.