Spektakl „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” w reż. Ewy Piotrowskiej online!

Spektakl „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” w reż. Ewy Piotrowskiej online!

W tym nietypowym czasie postanowiliśmy dać Wam możliwość zaproszenia teatru do swojego własnego domu. Od kilku tygodni staramy się urozmaicać spędzony w odosobnieniu czas przemycając do Waszej codzienności nieco teatralnej magii. Można z niej skorzystać wchodząc codziennie na nasze strony internetowe i profile facebookowe, do czego serdecznie zachęcamy.

Tym razem przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.
Będziecie mieli szansę obejrzeć spektakl z naszego bieżącego repertuaru. Przedstawienie „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” w reż. Ewy Piotrowskiej powstało w koprodukcji dwóch teatrów: Teatr Baj w Warszawie i Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie.

Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Nasza bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Szczęśliwie spełnione marzenie, powiecie? Aurelka też tak myślała. Ale okazało się, że niekoniecznie wygląda to tak, jak sobie wyobrażała. Korona trochę ciśnie, tron jest twardy, piękna suknia uwiera, a Wielki Ochmistrz zmusza do zarządzania królestwem. Do tego wszystkiego zjawia się zarozumiały królewicz, a z krzaków wyłazi smok obżerający się cukierkami. Ta przekornie, i z humorem, opowiedziana historia jest zaproszeniem do rozmowy o odpowiedzialności, stereotypach i odwadze bycia sobą.

Książka „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ukazała się nakładem Wydawnictwo Bajka w 2009 roku i w tym samym roku wygrała Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” organizowany przez Empik. Została wpisana na prestiżową Złotą Listę Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. 10 października 2018 rok ukazało się drugie, rozszerzone wydanie tej znakomitej książki.

Przedstawienie był dostępny dla widzów na stronie internetowej Teatru Baj dwukrotnie:
16 maja w godzinach 10:00-14:00 i
17 maja w godzinach 15:00-19:00.

Przy planowaniu wspólnego seansu prosimy uwzględnić czas trwania spektaklu (1:05). Przedstawienie jest dostępne do godz. 14:00 a to oznacza, że żeby obejrzeć je w całości należy zacząć je oglądać najpóźniej o 12:55.

 

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia
Czas trwania spektaklu: 1 godz. 5 min.
Spektakl z możliwością włączenia napisów dla niesłyszących

„Maleńkie Królestwo królewny Aurelki”
autor: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
reżyseria: Ewa Piotrowska
scenografia: Andrzej Czyczyło
muzyka: Wojciech Błażejczyk
projekcje multimedialne: Kacper Czyczyło
reżyseria świateł: Prot Jarnuszkiewicz
Obsada:
Malwina Czekaj (aktorka Teatru Baj) – Aurelka
Rafał Hajdukiewicz (aktor Teatru Lalek „Pleciuga”) – Emeryk, Dama dworu
Grażyna Nieciecka-Puchalik (aktorka Teatru Lalek „Pleciuga”) – Jaga
Mirosław Kucharski (aktor Teatru Lalek „Pleciuga”) – Wielki Ochmistrz, Wilk Arnold
Marek Zimakiewicz (aktor Teatru Baj) – Smok Ryszard, Kucharz

Data premiery:
22 września 2018 r. – w Szczecinie;
29 września 2018 r. – w Warszawie.

Wydarzenie prezentowane w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

#czekamy
#teatrbajwpodrozyposieci
#zostańwdomuzkulturą

 

16.5.2020
 

Comments are closed.