Najnowsza premiera: RA-DOŚĆ reż. Beata Bąblińska

W Baju trwają intensywne przygotowania do najnowszej premiery spektaklu w reżyserii Beaty Bąblińskiej „Ra-dość!”. Premiera odbędzie się 16 marca o godzinie 15:00 i 16:30 na Scenie na Jagiellońskiej 54. Kolejne pokazy spektaklu odbędą się 30 marca (godzina 15:00 i 16:30) oraz 27 kwietnia (godzina 15:00 i 16:30). Serdecznie zapraszamy kochanych najnajów i nie tylko najnajów.

O spektaklu:

Człowiek, aby móc wykonać swoje pierwsze kroki, uczy się łapać równowagę – stać na dwóch nogach. Później robi to nieustannie – nie tylko w ciele, ale także w przeżywaniu swoich emocji, w budowaniu relacji ze światem, w tworzeniu własnego kosmosu. Umiejętność przeżywania i uwalniania różnych emocji, przyjemnych i nieprzyjemnych, pozwala zyskiwać równowagę.

Inspiracji do kształtowania warstwy ruchowej spektaklu będziemy szukać w dzieciństwie – w psycho-fizycznym rozwoju dziecka na różnych etapach oraz w doświadczeniach towarzyszenia poszczególnym dzieciom w ich codziennej zabawie, w codziennej pracy związanej z porządkowaniem otaczającego świata, w którym funkcjonują.

Zapraszamy widzów, dzieci i dorosłych, aby w sytuacji teatralnej, w lustrzanym odbiciu, przyjrzeli się przeżywaniu złości, ale przede wszystkim odzyskiwaniu równowagi. Czasami trzeba poczuć i powiedzieć: „Dość”, by móc poczuć radość. Wdech, wydech.

1.3.2019
 

Comments are closed.