Malwina Czekaj laureatką Nagrody im. Leona Schillera!

Nie często zdarza się, aby aktorka-lalkarka otrzymała tak prestiżowe wyróżnienie jakim jest Nagroda im. Leona Schillera przyznawana przez Związek Artystów Scen Polskich. W tym roku kapituła przyznała Nagrodę naszej aktorce, Malwinie Czekaj, oraz reżyserowi Krzysztofowi Garbaczewskiemu.

Z informacji zamieszczonej na stronie ZASP:
„Aktorka Teatru Baj w Warszawie, o której jego dyrektorka i reżyserka, Ewa Piotrowska, w rekomendacji napisała: (…) wzbogacała moją wizję niesamowitą wyobraźnią aktorską oraz oryginalnym językiem artystycznym”, (…) Z wielką nadzieją czekam na kolejne zawodowe wyzwania we współpracy z Panią Malwiną”.
Redakcja Teatru dla Was, podsumowując teatralny rok 2016 w Warszawie, według tego co spodobało się najbardziej, co przyniosło największe przeżycie i wzruszenie, co godne zapamiętania, co koniecznie zobaczyć trzeba (jeśli taka możliwość w roku 2017 jeszcze zaistnieje) umieścił spektakl „A niech to czykolada!” w reż. Ewy Piotrowskiej, scenografii Katarzyny Proniewskiej-Mazurek z Malwiną Czekaj w dwóch aktorskich kreacjach –Burmistrza i Zbieraczki Historii.”
***
„Nagroda im. Leona Schillera, od ponad półwiecza zawsze podkreślała pewną podstawową sprawę, którą jest wysoka jakość – wykonawcza, realizatorska – „wnoszona” do sztuki teatralnej przez jej młodych twórców. Bo to jakość w tym zawodzie liczy się zawsze – bez względu na zmieniające się style, indywidualne zdolności i preferencje, i jakość jest wspólnym mianownikiem wszystkich nagrodzonych oraz naszą teatralną ciągłością”
Pełna informacja o decyzji kapituły TUTAJ.

Serdecznie Tobie gratulujemy Malwino, i jesteśmy dumni, że możemy z Tobą pracować!

14.3.2017
 

Comments are closed.