„Zabajowisko” skierowane jest do dzieci i ich rodziców lub opiekunów. Jego celem jest odkrywanie teatru jako obszaru twórczej i rozwojowej zabawy oraz inspirowanie do zabawy w teatr w domu. Podczas warsztatów chcemy pokazać, jak poprzez teatr można pomóc dziecku odkrywać świat, budować relacje, uczyć, zdobywać nowe umiejętności, rozwijać wyobraźnię, a przy tym świetnie się bawić.

Zapraszamy na „Zabajowisko” od września do czerwca w trzecią niedzielę miesiąca. Warsztaty prowadzone są przez aktorów Teatru Baj. Informacje o tematach kolejnych warsztatów będą umieszczane na stronie internetowej teatru.

Konieczne jest uprzednie wykupienie biletu ON-LINE.

sezon teatralny 2018/19

17.02.2019 - Mapety ze skarpety

Na warsztatach chcemy przekonać uczestników, że skarpety są nie tylko po to, aby je nosić na nogach. Można je na przykład założyć na dłoń. Następnie można tą dłonią poruszać w odpowiedni sposób – pokażemy, w jaki. I skarpeta dostanie nowe życie. Dołożymy jej oczy, żeby dobrze wszystko widziała. Powstanie skarpetowy stwór, nazywany mapetem. I takim właśnie mapetowym teatrem zajmiemy się na lutowym Zabajowisku.
Zachęcamy do przyniesienia skarpet, które już nie mieszczą się na stopy albo są nie do pary. Mile widziane są też guziki na oczy – takie, jakie chcielibyście, aby miał Wasz własny mapet.

pomysł i prowadzenie: Marek Zimakiewicz, aktor Teatru Baj

17 lutego 2019 (niedziela) o godzinie 15:00
Scena na Jagiellońskiej 54 SPRAWDŹ DOJAZD
wiek dzieci: od 5 do 10 lat
czas trwania warsztatów: 60 minut
liczba uczestników: do 15 osób
cena biletu na warsztaty: 10 zł (od osoby)*  BILETY ON-LINE

* Zasadą warsztatów jest współuczestnictwo dzieci i rodziców/opiekunów. Bilet powinno posiadać zarówno dziecko, jak i opiekun.

20.01.2019 - Zimowe opowieści

Chcemy teatralnie poeksperymentować z zimą. Zaproponujemy kilka sposobów na przedstawienie zimy na scenie. Przygotujemy scenkę – taką w sam raz, trochę światła, trochę dźwięku, trochę białych poduszek i innych białych akcesoriów. Zapraszamy każdego, komu nie brakuje wyobraźni i nie zawaha się jej teatralnie użyć.

prowadzenie: Andrzej Bocian, aktor Teatru Baj

20 stycznia 2019, niedziela, o godz. 15:00

16.12.2018 - Dwanaście miesięcy - baśń w teatrze

Na grudniowym Zabajowisku chcemy baśnią pożegnać rok. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego odegrania baśni o dwunastu miesiącach. Reżyser zapozna nas z jej treścią, stworzymy symboliczne postacie z tkanin, chustek i różnych przedmiotów, zaaranżujemy przestrzeń gry i w ten teatralny sposób wejdziemy do świata baśni.
pomysł i prowadzenie: Elżbieta Bieda, aktorka Teatru Baj

16 grudnia 2018, niedziela, o godzinie 15:00

18.11.2018 - Papierowe lalki i Legendy warszawskie

Empty section. Edit page to add content here.

21.10.2018 - Cienowy Czerwony Kapturek

W teatrze ważna jest nie tylko historia, którą chce się przedstawić, ale też to, w jaki sposób się ją pokaże. Reżyser, robiąc spektakl, musi zdecydować, jak opowiedzieć wybraną historię. Na październikowym Zabajowisku chcemy przedstawić znaną wszystkim bajkę o Czerwonym Kapturku za pomocą teatru cieni. Zrobimy cieniowe lalki, przygotujemy scenkę i sprawdzimy, jak to działa. Wszystko prostym sposobem, aby potem można było bawić się w teatr w domu.

pomysł i prowadzenie: Marta Gryko-Sokołowska, aktorka Teatru Baj

21 października 2018, niedziela, o godzina 15:00

16.09.2018 - Poskromimy dżina

Zapraszamy w teatralną podróż do krainy baśni. Wspólnie spróbujemy przedstawić jedną z opowieści tysiąca i jednej nocy, ożywiając małe i duże formy i przedmioty. Postaramy się pokonać przeciwności losu, z jakimi przyjdzie się mierzyć naszym bohaterom. Tak, będziemy musieli pokonać Dżina. Zapraszamy odważnych!

Pomysł i prowadzenie: Elżbieta Bieda, aktorka Teatru Baj

16 września 2018, niedziela, o godzina 15:00

sezon teatralny 2017/18

17.06.2018 - Teatr w okienku

Mała scenka z okienkiem. Łatwa do przenoszenia i zorganizowania. Potrzebny jest biały bristol, kolorowe kartki, nożyczki i klej. Wycięte i naklejone na plansze postacie mogą ożyć na naszych oczach. Musimy tylko poruszyć wyobraźnię i stworzyć opowieść. Umieszczamy je w okienku i teatr gotowy. Teatr w okienku – to nasza propozycja na rodzinną zabawę w czasie wakacji.

Pomysł i prowadzenie: Andrzej Bocian, aktor Teatru Baj
17 czerwca 2018, niedziela, o godzina 15:00

20.05.2018 - Opowiedz origami

Empty section. Edit page to add content here.

15.04.2018 - Pluszakowy teatr

Empty section. Edit page to add content here.

18.03.2018 - Bardzo prosta marionetka

Tekturowa rurka, kolorowy papier, dwa patyczki, sznurki, nakrętki, trochę sprytu, trochę wyobraźni – i może powstać marionetka. A nawet więcej marionetek, czyli marionetkowy domowy teatrzyk. Zaprosimy uczestników do stworzenia marionetkowych żab, z których powstanie roztańczony żabi chór, zdolny – w co wierzymy – przywołać wiosnę.
prowadzenie: Elżbieta Bieda, aktorka Teatru Baj
18 lutego 2018 o godzinie 14:00

18.02.2018 - Lalki z ubrań

Czy teatr musi być duży? Czy musi mieć dużą scenę i na przykład 100 miejsc na widowni? Niekoniecznie. Teatr jest już wtedy, gdy jest przynajmniej jeden aktor, który gra, i jeden widz, który ogląda. Chcemy zaproponować uczestnikom zbudowanie kameralnego teatrzyku, który mieści się w pudełku. Pozwala on na spotkanie jednego widza i jednego aktora. A między nimi – w pudełku – będzie się działa historia. Oczywiście, aktor gra i opowiada, a widz ogląda. Ale w teatrze w pudełku można zamieniać się rolami.
prowadzenie: Marek Zimakiewicz, aktor Teatru Baj
18 lutego 2018 o godzinie 13:00

21.01.2018 - Teatr w pudełku

Czy teatr musi być duży? Czy musi mieć dużą scenę i na przykład 100 miejsc na widowni? Niekoniecznie. Teatr jest już wtedy, gdy jest przynajmniej jeden aktor, który gra, i jeden widz, który ogląda. Chcemy zaproponować uczestnikom zbudowanie kameralnego teatrzyku, który mieści się w pudełku. Pozwala on na spotkanie jednego widza i jednego aktora. A między nimi – w pudełku – będzie się działa historia. Oczywiście, aktor gra i opowiada, a widz ogląda. Ale w teatrze w pudełku można zamieniać się rolami.
prowadzenie: Marek Zimakiewicz, aktor Teatru Baj
21 stycznia 2018 o godzinie 13:00

17.12.2017 - Teatr z cienia

Pojawia się za nami, przed nami lub obok nas w słoneczny dzień albo przy lampie nocą. I nie opuszcza nas ani na krok. Nie ma na niego sposobu! Przylepił się do nas i już. Po prostu CIEŃ. Na grudniowym Zabajowisku chcemy pokazać, że można znaleźć na niego sposób i nad nim zapanować. Weźmiemy CIEŃ w swoje ręce. Sprawimy, żeby nam służył… do zabawy i zrobienia przedstawienia.
prowadzenie: Elżbieta Bieda, aktorka Teatru Baj
17 grudnia 2017 o godz. 13:00

19.11.2017 - Megawielka lalka

Lalki teatralne nie mają ograniczeń wzrostu. No tylko takie, żeby zmieściły się na scenie, jeśli mają być duże, i żeby widz je widział, jeśli mają być małe. A o tym, jak mają wyglądać, decyduje scenograf. Chcemy zaproponować uczestnikom ZABAJOWISKA, aby stali się zespołem scenografów i konstruktorów lalek. Będziemy wspólnie konstruować megawielką lalkę teatralną, czyli taką, którą będzie można ożywiać i będzie mogła wystąpić na scenie. A że będzie megawielka, to do jej animacji potrzebnych będzie kilka osób. I o tym scenografowie też muszą pomyśleć.
prowadzenie: Marta Gryko-Sokołowska, aktorka Teatru Baj

15.10.2017 - Parawanowe przedstawienie

Parawan – po co? Żeby się ukryć. Lalki – po co? Żeby się bawić. Teatralne – po co? Żeby przedstawić… COŚ. I właśnie nad tym COŚ będziemy wspólnie pracować przy pomocy lalek z dawnych spektakli Baja i parawanu. Na październikowym ZABAJOWISKU zaprosimy dzieci i rodziców do stworzenia krótkich parawanowych scenek. Mamy nadzieję, że tak w tym zasmakują, że w domu także stworzą własne teatrzyki.

prowadzenie: Marta Gryko-Sokołowska, aktorka Teatru Baj

INFORMACJA:

22 818 08 21, 519 059 612

bow@teatrbaj.pl

bilet na ZABAJOWISKO: 10 zł od osoby

Konieczna jest uprzednie wykupienie miejsc: BILETY ON-LINE