Do udziału w warsztatach zapraszamy szczególnie te osoby, które prowadzą grupy teatralne i chcą zdobyć umiejętności, które mogłyby wykorzystać w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Mile widziany jest jednak każdy amator teatru lalek i teatru w ogóle, który chciałby zgłębiać jego tajniki.

Wszystkim dorosłym, którzy chcą zapoznać się z podstawami teatru lalek, proponujemy warsztaty animacji lalek „Teatr ożywiania” prowadzone przez aktorów oraz warsztaty „Tworzenie lalek” w pracowni plastycznej. Odbędą się także warsztaty pracy teatralnej ze słowem „Interpretacja wiersza i prozy”.

Warsztaty "Interpretacja prozy i wiersza"

prowadzenie: Elżbieta Bielińska, aktorka Teatru Baj

Podczas warsztatów chcemy zaproponować uczestnikom wspólne odkrywanie znaczenia słowa na scenie. Zaczynając od tego, co poprzedza pojawienie się słowa (myśl, emocja, intencja, obecność na scenie), poprzez zadania aktorskie i poszukiwanie tematów zawartych w tekście każdy uczestnik będzie budował własną wypowiedź sceniczną w oparciu o konkretny utwór.

Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach.

liczba uczestników: 10-12 osób
cena: 150 zł (za całość warsztatów)

Teatr Ożywiania: PACYNKA

TEATR OŻYWIANIA: PACYNKA
„Teatr Ożywiania”, to cykl warsztatów animacji lalek dla dorosłych, prowadzony przez Teatr Baj od 2014 r. Na warsztaty animacji pacynek złożą się dwa spotkania. Podczas pierwszego uczestnicy poznają podstawowe zasady animacji pacynki. Na drugim spotkaniu będą pracować nad pacynkowymi etiudami teatralnymi, co wyposaży ich w umiejętności pomagające w przygotowaniu spektakli w prowadzonych przez siebie grupach teatralnych.

Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach.

prowadzenie – aktorzy Teatru Baj:
Andrzej Bocian (spotkanie pierwsze)
Marek Zimakiewicz (spotkanie drugie)
liczba uczestników: 12 osób
cena: 150 zł (za całość warsztatów)

Warsztaty tworzenia lalek: pacynka

TWORZENIE LALEK: PACYNKA
Warsztaty w teatralnej pracowni plastycznej
Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem plastyka teatralnego będą uczyć się, jak w prosty sposób stworzyć pacynkę. Każdy z uczestników przez trzy spotkania (łącznie 12 godzin) będzie pracował nad własną lalką, którą zabierze po warsztatach ze sobą. Materiały plastyczne, wliczone w cenę warsztatów, zapewnia teatr.

Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach.

prowadzenie: Łukasz Kuczyński
liczba uczestników: 10 osób
cena: 150 zł (za całość warsztatów)

Teatr Ożywiania: MASKA

Podczas warsztatów prowadzonych przez aktorów uczestnicy zapoznają się z zasadami gry w masce. Poznają różne rodzaje masek, a poprzez ćwiczenia, pracę indywidualną i przygotowywanie etiud zdobędą umiejętności, które będą mogli wykorzystać później w swojej pracy teatralnej.

prowadzenie: Kamil Król
prowadzenie: Marek Zimakiewicz
liczba uczestników: 12 osób
cena: 200 zł (za całość warsztatów)

Warsztaty tworzenia lalek: maska

Uczestnicy pod kierunkiem plastyka teatralnego będą pracować nad tworzeniem teatralnej maski w technice papier maché. Każdy z uczestników podczas 8-godzinnych warsztatów będzie pracował nad własną maską, którą po ich zakończeniu zabierze ze sobą. Materiały plastyczne zostaną zapewnione przez Teatr Baj i są uwzględnione w cenie warsztatów.

warsztaty w teatralnej pracowni plastycznej
prowadzenie: Łukasz Kuczyński
liczba uczestników: 10 osób
cena: 180 zł (za całość warsztatów)

Warsztaty wokół JAWAJKI

Cykl warsztatów poświęconych jawajce – klasycznej lalce o egzotycznym pochodzeniu, którą będziemy poznawać w jej zeuropeizowanej formie. Jawajka jest lalką parawanową, na krótkim kołku z ruchomą głową i drążkami przy rękach. Została tak pomyślana, że potrafi dość sprawnie naśladować ruch człowieka – porusza głową, rękami, a nawet zgina się w pasie, bo przedłużeniem krótkiego kołka, na którym jest osadzona głowa, jest dłoń aktora. Jest bardzo atrakcyjna pod względem animacji, ale mniej znana i trudniejsza do wykonania niż pacynka czy kukła, dlatego proponujemy podwójne warsztaty tworzenia i animacji jawajki.

Teatr Ożywiania: JAWAJKA

Uczestnicy warsztatów poznają zasady ożywiania jawajki. Podczas pierwszego spotkania będą przeważały ćwiczenia indywidualne, mające na celu opanowanie techniki animacji. Na drugim spotkaniu uczestnicy będą pracować nad etiudami teatralnymi, co wyposaży ich w umiejętności pomagające w przygotowaniu spektakli w prowadzonych przez siebie grupach teatralnych.

liczba uczestników: 12 osób
cena: 180 zł (za całość warsztatów)

Warsztaty tworzenia lalek: jawajka

Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem plastyka teatralnego będą uczyć się przede wszystkim jak stworzyć mechanizm poruszania jawajki. Każdy z uczestników przez trzy spotkania (łącznie 12 godzin) będzie pracował nad własną lalką, którą zabierze po warsztatach ze sobą. Materiały plastyczne, wliczone w cenę warsztatów, zapewnia teatr.

warsztaty w teatralnej pracowni plastycznej
prowadzenie: Łukasz Kuczyński
liczba uczestników: 10 osób
cena: 200 zł (za całość warsztatów)

Zgłoszenia na wszystkie warsztaty dla nauczycieli:

Kierownik literacki:
Aldona Kaszuba
22 511 25 23
aldona.kaszuba@teatrbaj.pl

Teatr zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, jeśli nie zbierze się wymagana liczba uczestników.