Dziękujemy za ten sezon!

Szanowni Widzowie i Przyjaciele Baja,

ostatni sezon był dla nas udany, intensywny i ważny. Dziękujemy za Waszą obecność, wzruszenia, Wasze uwagi oraz rozmowy z nami. Dziękujemy, że tak licznie nas odwiedzacie i dajecie nam nieustannie powody i argumenty, aby grać, tworzyć, pracować. Dziękujemy za to, że nam nie odpuszczacie!

Mamy za sobą:
267 zagranych spektakli
4 premiery:
Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?” reż. Ireneusz Maciejewski
A niech to czykolada!” reż. Ewa Piotrowska
Grzeczna” reż. Maria Żynel
oraz „Szkoła Marzeń czyli AKADEMIA PANA KLEKSA” reż. Aneta Płuszka.

7 wyjazdów – w tym 2 zagraniczne i jedno tournée:
Projekt „Historia dzieci z Santa Rosa” – tournée spektaklu „Jeśli nie powiesz, kto będzie wiedział?” – Olsztyn (19.09.2016); Grajewo (21.09.2016) oraz Białystok (22.09.2016).
23. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania” (Teatr Baj Pomorski, Toruń, Polska): „Książeczka” w reżyserii Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza oraz „Gęś, Śmierć i Tulipan” w reżyserii Marcina Jarnuszkiewicza (16.10.2016).
XXVII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek (Opolski Teatr Lalki i Aktora, Opole): „Książeczka” w reżyserii Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza (7.05.2017).
Maskarada 2017 – Festiwal Teatrów Ożywionej Formy (Teatr Maska, Rzeszów): „Gęś, Śmierć i Tulipan” w reżyserii Marcina Jarnuszkiewicza (17.05.2017).
21. Biennale Sztuki dla Dziecka „Do śmiechu” (Centrum Sztuki Dziecka, Poznań): „W kole” w reżyserii Sebastiana Świądra (3-4.06.2017).
XXIII Międzynarodowy Festiwalu Teatrów dla Dzieci (Teatr Dező Kosztolányi, Subotica, Serbia): „Gęś, Śmierć i Tulipan” w reżyserii Marcina Jarnuszkiewicza (28.09.2016).
Występy w The Amber Theatre (Shenzhen, Chiny): „Książeczka” w reżyserii Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza oraz „Kuchnia pełna niespodzianek” w reżyserii Marty Gryko-Sokołowskiej (18.05-5.06.2017).

4 nagrody:
legendarną Nagrodę im. Leona Schillera dla naszej aktorki, Malwiny Czekaj przyznawaną przez ZASP.
dla spektaklu „Książeczka” w reżyserii Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza – nagroda Kot w Worku oraz wyróżnienie Jurorów Juniorów na Korczak Festiwal – Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży.
Nagroda specjalna dla spektaklu „Gęś, Śmierć i Tulipan” w reżyserii Marcina Jarnuszkiewicza „za ocalenie i pielęgnowanie metafizyki, sacrum, duchowości i osobnego wymiaru czasu w spektaklach Marcina Jarnuszkiewicza” na Maskarada 2017 – Festiwal Teatrów Ożywionej Formy (Teatr Maska, Rzeszów).
Nagroda specjalna dla Alberta Roca Macii za zdjęcia do spektaklu „Książeczki” w II Konkursie Fotografii Teatralnej.

Ponadto:
10 edycji Zabajowska
ponad 100 warsztatów dla dzieci, nauczycieli, animatorów i edukatorów
oraz liczne działania w ramach Baj bez barier, Ferie z Bajem, Baj dla Pragi oraz Międzynarodowego Dnia Teatru i Dnia Dziecka.

Przed nami premiera spektaklu „Dom” w reżyserii Sebastiana Świądra na podwórku na ul. Kłopotowskiego 28 (Warszawa, 23 lipca, wstęp wolny).

Obecnie trwa przeprowadzka Teatru: pakujemy się, przenosimy pracownie oraz opracowujemy plany spektakli na nowy sezon. Przed nami czas remontu stałej siedziby na ulicy Jagiellońskiej 28 oraz prezentacja naszych spektakli na gościnnych scenach. Zapraszamy do nas we wrześniu (repertuar oraz miejsca grania ogłosimy w sierpniu w zakładce Repertuar), a za dwa sezony zapraszamy do nowego Teatru Baj, ponownie na Jagiellońską!

10.7.2017
 

Comments are closed.